Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne – coraz wyższa jakość polskich gabinetów

MedicalOnline.pl | 2013-09-24
TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne – coraz wyższa jakość polskich gabinetów

TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne – coraz wyższa jakość polskich gabinetów

TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne – coraz wyższa jakość polskich gabinetów

Już 25 października poznamy zwycięzców konkursu TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne, który nagradza najlepiej zaprojektowane placówki dentystyczne w Polsce. Jaka była III edycja konkursu TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne i jak dziś specjaliści oceniają gabinety stomatologiczne oraz ich rozwój? Rozmawiamy z Małgorzatą Wasio- Malinką z firmy Dental Depot Wasio,  pomysłodawczynią konkursu.

TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne zaskoczył. Będzie też IV edycja – ogłasza organizator

Konkurs TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne na finiszu. Już 3 października w Warszawie odbędą się obrady jury konkursu. Spośród 11 gabinetów stomatologicznych z całej Polski, które przez 11 miesięcy prezentowane były w ramach plebiscytu m.in. na łamach magazynu Dobre Wnętrze wybrane zostaną najlepsze. Zwycięzców poznamy natomiast 25 października podczas gali w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. Jaka była ta edycja i co firma Dental Depot Wasio, szykuje na IV edycję? O tym mówi Małgorzata Wasio -  Malinka z firmy Dental Depot Wasio, dystrybutora implantów Biomet3i, pomysłodawczyni i jurorka plebiscytu.

11 pomysłów na stomatologiczny biznes, wnętrze, wizerunek stomatologii. Czym w tym roku zaskoczył konkurs TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne?

Małgorzata Wasio-Malinka: Przede wszystkim poziomem. Co roku widzimy coraz lepiej zaprojektowane i wyposażone gabinety stomatologiczne, a co najważniejsze gabinety przestają być klonami. Właściciele ośrodków stomatologicznych stawiają na indywidualizm, szukają pomysłów na wnętrze za granicą, adaptuj trendy, do pomocy zatrudniają architektów i dekoratorów, sięgają po światowy design. Co bardzo ważne, nie tworzą już tylko ładnych klinik, ale przede wszystkim wnętrza funkcjonalne. Design zaczął spełniać określoną rolę. Stał się atrakcyjnym opakowaniem bardzo wysokiej jakości leczenia i coraz nowocześniejszej technologii jaką dysponują gabinety.

Ale to wciąż 11 różnych, skrajnie różnych gabinetów?

M. W.-M. Tak i to jest w tym fascynujące, bo w żadnym z 11 ośrodków nominowanych do TDGS w 2012 roku nie powtarzają się pomysły. Mamy więc kliniki stosujące arteterapię i przypominające przestronne galerie sztuki, są wnętrza wykorzystujące motyw kosmosu do wyciszania pacjentów, punktowe światło odwracające uwagę od tego, co drażni oraz placówki z rewelacyjnymi gabinetami dla dzieci. W finale pojawiły się także ośrodki „anxiety free” – w całości stworzone tak, aby wyeliminować stres pacjenta. To jest ogrom inspiracji dla samego konkursu, ale także dla rynku stomatologicznego. 

Na liście nominowanych są gabinety z Warszawy, Wrocławia i Katowic, ale także z Radomia, Rzeszowa i Olsztyna, gabinety z mniejszych miejscowości doganiają już duże ośrodki w dużych miastach?

M. W.-M. Nawet przeganiają. Dziś już nie ma znaczenia, czy powstaje gabinet w stolicy czy w małym mieście, nie odbiegają one od siebie jakością. Ta zatarła się w ostatnich 3 latach, kiedy to mieliśmy do czynienia z boomem gabinetów stomatologicznych. Wbrew pozorom to konkurencja nakręciła na rynku chęć wyróżnienia się, poszukiwania nowych rozwiązań, stawiania na wysoką jakość leczenia. Obecnie trudno znaleźć różnicę pomiędzy ośrodkami w Warszawie, a np. tymi w Olsztynie, Piasecznie czy Radomiu, w każdym z tych przypadków ma się do czynienia z pomysłowością, nowoczesnym podejściem do wnętrza i prowadzenia biznesu, ale także jakością leczenia.

W konkursie biorą udział przede wszystkim gabinety i kliniki nastawione na leczenie implantologiczne skąd pomysł, żeby promować w ten sposób te miejsca?

M. W.-M. Przede wszystkim jesteśmy firmą implantologiczną, tak więc dla nas to naturalne, że wspieramy dziedzinę, w której czujemy się najlepiej i w której działamy od lat. Konkurs jednak miał i ma przede wszystkim pokazać jakość polskich gabinetów stomatologicznych. Prezentując ośrodki implantologiczne w mediach, wspieramy ich promocję, jak również promocję polskiej implantologii. Pacjenci mają okazję zobaczyć, w jakich warunkach dziś przeprowadza się te niezwykle skomplikowane zabiegi, jaką jakość oferują najlepsze ośrodki w Polsce, kto za nimi stoi. Przy okazji wciąż przełamujemy stereotypowy wizerunek gabinetu stomatologicznego, który nadal kojarzy się wielu Polakom z białymi ścianami, nieprzyjazną poczekalnią i ból. 

Wiele pozostaje więc do zrobienia. Będzie IV-edycja konkursu TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne?

M. W.-M. Tak, prawdopodobnie wystartuje na początku 2014 roku. Obecnie pracujemy nad nieco zmodyfikowaną i odświeżoną formułą konkursu, przyjmujemy także zgłoszenia gabinetów i spotykamy się z potencjalnymi uczestnikami plebiscytu. Co jest pewne to motyw przewodni. IV edycja odbędzie się pod hasłem „Innowacja i technologia”. Chcemy pokazać tym razem nie tylko design i wnętrza, ale także ogromny postęp technologiczny w Polskich gabinetach. 

Póki co jednak czekają Państwa obrady jury i gala. Może Pani zdradzić więcej szczegółów?

M. W.-M.  Obrady odbędą się 3 października w siedzibie Biomet3i w  Warszawie. Wśród jurorów będą projektanci i designerzy związani z takimi firmami jak AlmiDecor, przedstawiciele magazynu Dobre Wnętrze, Dental Tribune International  oraz OSIS i Dental Movies. Gala natomiast odbędzie się 25 października podczas Central European Implant Academy w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. Motywem przewodnim wydarzenia będzie stylistyka rodem z filmu „Wielki Gatsby”.

Tagi: stomatologia