Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Nowa Przychodnia Szpitala Praskiego – uroczyste otwarcie

MedicalOnline.pl | 2013-09-24
26-go września 2013 odbędzie się uroczyste otwarcie nowego budynku Przychodni Przyszpitalnej Szpitala Praskiego z udziałem Zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy Jacka Wojciechowicza, Arcybiskupa Henryka Hosera oraz  Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Praga Północ Edyty Fedorowicz. 

Już 16-go września 2013 roku do dyspozycji pacjentów oddano odrestaurowany zabytkowy budynek z estetyczną elewacją,  jasnymi korytarzami, wygodnymi gabinetami. Wyposażono go w wysokospecjalistyczny sprzęt  i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. 

Przychodnia, zlokalizowana do tej pory w starym budynku A, przyjmowała rocznie blisko 50 tysięcy pacjentów. Teraz będą oni diagnozowani w komfortowych warunkach i przy użyciu najnowocześniejszej aparatury. 

Zakupiono wysokiej jakości sprzęt i wyposażenie m.in.: dwa aparaty do USG, sprzęt do pracowni gipsowej, zestawy narzędzi, stół do opasek gipsowych, zestaw do cystkoskopii, uroflometr, ssak elektryczny, diatermię chirurgiczną, defibrylator oraz meble i zestawy komputerowe.

W nowym budynku działają poradnie specjalistyczne: nefrologiczna, urazowo-ortopedyczna, urologiczna, ginekologiczno-położnicza, proktologiczna, leczenia bólu, chirurgii ogólnej i naczyniowej oraz punkt pobrań, punkt anestezjologiczny i pracownia RTG.

W trosce o jakość świadczeń dla pacjentów Szpital Praski modernizowany jest już od kilku lat. W 2011 roku uruchomiono nowe skrzydło z doskonale wyposażonym Blokiem Operacyjnym, OIOM-em, SOR-em,  i wieloma oddziałami specjalistycznymi. Wkrótce zacznie się gruntowny remont zabytkowego budynku A. Będzie on prowadzony etapami i powinien zakończyć się w 2016 roku.