Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Zmiany w ustawie refundacyjnej

serwiszoz.pl | 2013-09-12
Farmaceuta na żądanie pacjenta będzie musiał wydać mu odpowiednik leku o dopłacie nie wyższej niż dopłata do produktu przepisanego na recepcie. Możliwe będzie także zaproponowanie odpowiednika leku nie objętego refundacją, ze stuprocentową odpłatnością. Rozwiązanie to zwiększy dostępność leków dla pacjentów - takie propozycje zmian zawierają założenia do projektu nowelizacji ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych i niektórych innych ustaw przyjęte przez rząd.

Nie masz czasu na śledzenie aktualnych wydarzeń w ochronie zdrowia? Zamów najnowsze wydanie "Heatlhcare Management Magazine" już dziś. Przekonaj się, jak dobrze będziesz poinformowany! >>

Aptekarz będzie miał obowiązek poinformowania pacjenta o istnieniu leku refundowanego, innego niż przepisany na recepcie, a który będzie dla niego tańszy, przy czym jest specyfikiem o takich samych parametrach terapeutycznych jak ten z recepty.

Oznacza to, że pacjent będzie informowany w aptece, który lek jest najtańszy oraz o wysokości dopłaty do niego. Da to pacjentom niezbędną informację umożliwiającą im świadomy wybór leku.

>>Zbliża się termin wdrożenia elektronicznej dokumentacji medycznej, przygotuj się do zmian. Zgłoś udział w bezpłatnej konferencji Healthcare IT Trends 2013>>
Tagi: refundacja
Kiedy pacjent ma prawo do wizyty domowej lekarza POZ
25.02.2011Dariusz Poznański, Ministerstwo Zdrowia, Departame&hellip
Gdzie przechowywać paszport techniczny urządzeń medycznych
24.01.2011Krzysztof Tuczapski/Prezes zarządu Zamojskiego Szp&hellip
Jak prowadzić dokumentację medyczną od 1 stycznia 2011 r.
01.04.2011Dariusz Poznański , Departament Organizacji Ochron&hellip
Ustawa o działalności leczniczej uchwalona przez Senat
06.04.2011Serwis Kadry Zarządzającej ZOZ
więcej