Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Nowy Szpital w Skwierzynie z WOŚP dla seniorów

www.nowyszpital.pl | 2013-09-10
Nowy Szpital w Skwierzynie z WOŚP dla seniorów

Sprzęt medyczny o wartości ponad 250 tys. zł przekazała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy do Nowego Szpitala w Skwierzynie. Już wkrótce wszystkie urządzenia będą służyły pacjentom oddziału internistyczno-geriatrycznego. 
 
Do szpitala przyjechały już m.in. przyłóżkowe urządzenia rehabilitacyjne, fotel kąpielowy, kardiomonitory, pompy infuzyjne, spirometr, aparat EKG, materace przeciwodleżynowe. Do Skwierzyny trafią jeszcze nowe łóżka i nowoczesny aparat USG. – To niespodzianka, ponieważ zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami nie było go w spisie sprzętu, który otrzymamy z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  – mówi Marzena Kucharska, prezes Nowego Szpitala w Skwierzynie. 

Nowe urządzenia będą wykorzystywane do diagnostyki, rehabilitacji i pielęgnacji pacjentów oddziału internistyczno-geriatrycznego skwierzyńskiej placówki. – Na pewno poprawi to komfort pobytu naszych pacjentów na oddziale. Dodatkowo  zwiększą się możliwości rehabilitacji, ponieważ zdecydowaliśmy, że sprzęt będzie bezpośrednio na salach chorych – dodaje Marzena Kucharska. 

Z nowych przyłóżkowych urządzeń rehabilitacyjnych cieszy się Ryszard Jarząbek, specjalista rehabilitacji w Nowym Szpitalu w Skwierzynie.  – Dzięki temu, że nowe PURy będą na salach chorych, nasi pacjenci będą mogli ćwiczyć sami, bez wychodzenia z sal, w których przebywają – mówi Ryszard Jarząbek. 

Nowy sprzęt to również cieszy również Grażynę Piechowiak, pielęgniarkę oddziałową z oddziału internistyczno-geriatrycznego. – Wszystkie te urządzenia bardzo się przydadzą w szpitalu. Są komfortowe dla pacjentów, tak jak fotel kąpielowy i z pewnością usprawniają pracę na oddziale, np. przenośne kardiomonitory – tłumaczy Grażyna Piechowiak. – Dzięki temu, że oddział przeszedł gruntowny remont można w pełni wykorzystać możliwości tego sprzętu, ponieważ na salach jest więcej miejsca – dodaje. 

Skwierzyński oddział internistyczno-geriatryczny jest jednym z dwóch oddziałów o takim profilu w województwie lubuskim. Rocznie korzysta z jego pomocy około 1700 pacjentów.