Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

150 nowych miejsc pracy. GE docenia polskich profesjonalistów

MedicalOnline.pl | 2013-09-04
GE Healthcare poinformowało, że w Centrum Doskonałości IT w Krakowie zatrudnienie znajdzie 150 wysoko wykwalifikowanych pracowników. Ponad 50 osób zacznie pracę już w tym roku, zaś pozostali dołączą w roku 2014. Centrum będzie wpierać globalną działalność GE Healthcare zatrudniając analityków systemu, konsultantów oraz twórców aplikacji, a także liderów kadry zarządzającej wyższego szczebla.

GE Healthcare wybrało Polską nie tylko z uwagi na cieszących się doskonałą opinią ekspertów w dziedzinie technologii. Decyzja o stworzeniu tutaj Globalnego Centrum wpisuje się także w długofalowe plany firmy jako inwestora i dostawcy technologii w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. 

Trwająca rekrutacja ma w założeniu stworzyć szanse długofalowego zatrudnienia w pionie IT należącym do GE Healthcare. GE posiada w Europie Środkowo-Wschodniej silną i zorientowaną na eksport bazę produkcyjną, na którą składa się 18 fabryk i 5 centrów technologii. 

Randy A Fox, szef działu informatyki w GE Healthcare, powiedział: „GE zatrudnia w Polsce 10.000 osób, a samo GE Healthcare zainstalowało już w krajowych szpitalach i klinikach tysiące urządzeń i systemów. Od lat wysoko cenimy profesjonalizm polskich ekspertów, a dzięki Globalnemu Centrum Doskonałości przyciągniemy kolejnych utalentowanych ludzi, którzy wzbogacą naszą organizację o swoją wiedzę i umiejętności”. 

Postawienie na wzrost i technologie wpisuje się w strategię GE kładącą nacisk na rozwój Internetu przemysłowego, otwartego globalnego ekosystemu wysoce inteligentnych maszyn. Urządzenia łączą się, komunikują i współpracują ze sobą oraz z ludźmi, co w efekcie prowadzi do osiągania kolejnych poziomów efektywności i produktywności. Szacuje się, że Internet przemysłowy pozwoli zaoszczędzić 150 miliardów dolarów w czołowych sektorach, tj. w energetyce, służbie zdrowia, lotnictwie, transporcie kolejowym czy przemyśle naftowo-gazowymi.

W 2012 roku kraje UE wydały na opiekę zdrowotną 1,3 biliona Euro. Szacuje się, ze na całym świecie 10% wydatków w tym obszarze marnuje się w wyniku niewydolności systemowych, na które w 59% składają się niewydolności w obsłudze pacjenta i efektywności operacyjnej. Zwiększenie wydajności o jeden procent w każdym z tych obszarów przełożyłoby się na oszczędności rzędu 11 miliardów Euro w przeciągu 15 lat.

GE Healthcare nieustannie rozwija zaawansowane technologie z myślą o zwiększaniu wydajności. W ostatnim czasie firma poinformowała, że na przestrzeni kolejnych pięciu lat zainwestuje 2 miliardy dolarów w przyspieszenie rozwoju innowacyjnego oprogramowania dla systemów i aplikacji z obszaru opieki zdrowotnej. 

Nowe Centrum Doskonałość rozpoczęło już proces rekrutacji pracowników. Zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem strony: http://invent.ge/16VEm2W