Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Pewny krok w stronę informatyzacji: Wybór właściwego systemu

MedicalOnline.pl | 2013-09-16
Pewny krok w stronę informatyzacji: Wybór właściwego systemu

Pewny krok w stronę informatyzacji: Wybór właściwego systemu

Proces informatyzacji ochrony zdrowia, trwający nieprzerwanie od kilkunastu lat, budzi coraz większe emocje. Zwłaszcza w kontekście zbliżającej się przełomowej daty 1 sierpnia 2014 roku, od której zgodnie z zapisami ustawy z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia wszystkie dane medyczne pacjentów muszą być przechowywane w formie elektronicznej.

Tempo zmian jest duże i dostosowanie się do niego wymaga podejmowania trudnych decyzji. Jedną z nich jest wybór odpowiedniego oprogramowania medycznego u zaufanego dostawcy, który zagwarantuje rozwój systemu wraz z zapowiadanymi zmianami. Ten wybór będzie miał później wpływ na wszystkie aspekty pracy placówki: jakość pracy personelu, poziom zadowolenia pacjenta, szybkość podejmowania decyzji medycznych i biznesowych, jakość współpracy z kontrahentami, efektywność działań sprawozdawczych, jakość rozliczeń z personelem i ostatecznie na poziom kosztów i możliwość generowania zysków. 

Dlaczego Mediqus?

Rodzina rozwiązań Mediqus firmy GaBoS Software sp. z o.o. należy do najlepszych w kraju w relacji cena/zakres i usługi/jakość, a ich producent gwarantuje ciągły rozwój oferowanych produktów oraz dostosowywanie ich do zmiennych wymogów prawnych, zapewniając równocześnie możliwość rozwoju systemu wraz z rozwojem placówki. Konsekwentnie rozwijany od 22 lat przy współpracy z wieloma konsultantami branży medycznej, Mediqus jest już wdrożony w ponad 500 placówkach medycznych lecznictwa otwartego i zamkniętego na terenie całego kraju i skutecznie radzi sobie z problemami wszystkich świadczeniodawców, bez względu na rodzaj jednostki czy jej lokalizację. 

Ergonomia przede wszystkim

Intuicyjna obsługa jest kluczowym czynnikiem w procesie przechodzenia do nowego stylu pracy z użyciem komputerów. Programy z rodziny Mediqus od lat mają opinię mistrzów w klasie ergonomii, oferując intuicyjny interfejs i przejrzystą logikę systemu. Pozwala to zaprzyjaźnić się z programem nawet najbardziej „opornym” użytkownikom w wyjątkowo krótkim czasie. Dodatkowo fakt, że Mediqus to jeden spójny system medyczny w dwóch wersjach - Mediqus Przychodnia i Mediqus Szpital w znacznym stopniu upraszcza rozwój placówki – wraz z otwarciem np. Oddziałów Jednego Dnia w przychodni nie będzie potrzeby uczenia się programu na nowo.

Sprawna rejestracja i pełna obsługa gabinetów lekarskich bez dodatkowych kosztów

System Mediqus w dużej mierze automatyzuje procesy związane z obsługą pacjentów. Największy nacisk położono na usprawnienie dwóch najważniejszych elementów: rejestracji i obsługi gabinetów lekarskich. W pełni zautomatyzowana elektroniczna weryfikacja uprawnień świadczeniobiorców, możliwość prostego i wygodnego tworzenia własnych szablonów formularzy ułatwiających pracę personelowi medycznemu poprzez zminimalizowanie potrzeby wielokrotnego uzupełniania tych samych bądź podobnych danych, liczne mechanizmy podpowiedzi – to tylko niektóre z wielu elementów, które pozwalają zaoszczędzić czas poświęcony uzupełnianiu danych na korzyść czasu poświęconego pacjentom. Wszystkie one są standardowo zawarte w programach Mediqus, przez co nie wymagają dodatkowych opłat.

Nowoczesna obsługa pacjentów

Pacjent także odnajdzie w systemie Mediqus swojego przyjaciela. Rejestracja internetowa, kioski do samodzielnej rejestracji, automatyczne rozliczanie zabiegów rehabilitacyjnych, obsługa tabletów medycznych, wygodna rejestracja telefoniczna czy powiadomienia SMS ‒ to jedynie wybrane elementy oferty GaBoS Software, stworzonej z myślą o zadowoleniu pacjenta, które wpływają na jakość świadczonych usług niwelując ryzyko popełnienia błędu i podkreślając jednocześnie wizerunek placówki medycznej jako profesjonalnej, nowoczesnej i rozwiniętej technologicznie.

Centrum Edukacji

Dodatkowo dla wygody odbiorców, firma uruchomiła Centrum Edukacji, którego celem jest przybliżenie tajników dostarczanych produktów i bieżących tematów dotyczących opieki zdrowotnej. Szkolenia prowadzone są w trybie online, dzięki czemu nie trzeba poświęcać żadnych dodatkowych nakładów czasowych ani pieniężnych na dojazd na miejsce spotkania. Platforma stwarza wiele możliwości interakcji i atrakcyjnego przedstawienia przekazywanych informacji.

Otwartość na świat zewnętrzny

System Mediqus został zaprojektowany z myślą o integracji z innymi systemami dowolnego producenta, takimi jak kadry i płace, systemy laboratoryjne, diagnostyka obrazowa etc., dzięki czemu ułatwia kompleksową pracę placówki medycznej. Jednocześnie zapewnia nabywcy nieograniczony dostęp do danych, co oznacza brak ryzyka izolacji i ponoszenia kosztów związanych z umożliwieniem eksportu czy wymiany danych z innymi systemami.

Pełna kontrola nad kosztami

Mediqus pomaga poszukiwać oszczędności, ponieważ pozwala kontrolować i prognozować koszty oraz mierzyć efektywność pracy placówki medycznej dzięki zawartym rozbudowanym mechanizmom raportowym i budowy statystyk. Co więcej, chroni również użytkownika przed ukrytymi kosztami zakupu modułów, rozszerzeń i ewentualnej rozbudowy, ponieważ w standardowej cenie programu zapewnia znacznie więcej funkcjonalności niż inne programy na rynku.

Sprawdzony Partner w biznesie

GaBoS Software to polski producent oprogramowania od 22 lat skupiony na rozwoju systemów medycznych. Od początku istnienia głównym obszarem zainteresowania firmy i jej właścicieli było zrozumienie specyfiki branży medycznej oraz szukanie najlepszych rozwiązań informatycznych usprawniających pracę personelu medycznego i kadry zarządczej. Rodzina rozwiązań Mediqus, skutecznie wspierająca pracę ponad 500 przychodni, szpitali i sieci medycznych na terenie całego kraju, jest wynikiem konsekwentnie realizowanej strategii firmy, a co za tym idzie – licznych konsultacji z personelem medycznym.

Firma GaBoS Software nie tylko tworzy i rozwija system medyczny, ale i zapewnia usługi przed- i powdrożeniowe (jak np. analiza potrzeb jednostki, liczne szkolenia dodatkowe czy opieka serwisowa). Dodatkowo uruchomiony niedawno sklep online, umożliwia zakup oprogramowania oraz niezbędnego sprzętu komputerowego dla placówki medycznej w łatwy i szybki sposób.

Więcej informacji: www.mediqus.pl, www.sklepgabos.pl