Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Nowy blok operacyjny w Nakle i Szubinie

www.nowyszpital.pl | 2013-07-31
Wkrótce blok operacyjny Nowego Szpitala w Nakle zostanie przeniesiony do świeżo wyremontowanych i nowocześnie wyposażonych pomieszczeń. Dzięki zakończonej właśnie modernizacji blok spełnia wszystkie obowiązujące obecnie standardy. Cały projekt kosztował 2 mln 700 tys. zł i w 65 proc. był finansowany ze środków unijnych. 

Remont to nie wszystko. Na potrzeby bloku operacyjnego zakupiono również nowy sprzęt medyczny, m.in. laparoskopy, lampy operacyjne, videokolonoskop, videogastroskop, aparaty rtg, stoły operacyjne, aparaty do znieczulania, aparat rtg śródoperacyjny oraz wiele mniejszych urządzeń. Blok został również wyposażony w klimatyzację, w sumie 25 sztuk różnego sprzętu medycznego.

– Znacząco poprawią się warunki leczenia i pobytu pacjentów, ale także komfort pracy personelu – mówi Karolina Welka, prezes Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie. Remont przeprowadzono w błyskawicznym tempie. Wszystkie prace wykonano w ciągu 4 miesięcy. Przez ten czas blok operacyjny funkcjonował w tymczasowych pomieszczeniach. 

- W wyremontowanych pomieszczeniach trwają obecnie ostatnie drobne prace wykończeniowe. Ostatecznie od połowy sierpnia blok operacyjny powinien służyć pacjentom – dodaje Karolina Welka. 

To nie koniec dobrych wiadomości dla pacjentów z powiatu nakielskiego. W zakładzie Rehabilitacji w Szubinie pacjenci korzystają już z nowego sprzętu rehabilitacyjnego, zakupionego w ramach kolejnego z projektu unijnego realizowanego przez Nowy Szpital w Nakle i Szubinie Sp. z o.o. Wkrótce rozpocznie się również remont zakładu rehabilitacji w nowej lokalizacji.