Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Rehabilitacja dla zdrowia, dla urody

MedicalOnline.pl | 2013-07-19
Porady i zabiegi  w zakresie rehabilitacji to jedna z zasadniczych części programu Białej soboty w Wierzchosławicach. Można będzie także wykonać badania EKG serca, zmierzyć ciśnienie i poziom glukozy we krwi. Ponadto przewidziano konsultacje stomatologiczne dla dzieci. Osoby, które pojawią się w Ośrodku Zdrowia 20 lipca będą mogły się nauczyć podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Bezpłatny blok badań i porad zaplanowano w godzinach 9-14.
 
Jedną z propozycji przygotowanych przez działający w Wierzchosławicach Ośrodek Dzienny Rehabilitacji są masaże wirowe rąk i nóg. Poprawiają one ukrwienie, zmniejszają napięcie mięśniowe i łagodzą ból. Będą też zabiegi wykonywane metodą McKenziego, przeznaczoną do  leczenia i profilaktyki bólów kręgosłupa. Nie zabraknie  laseroterapii, która pobudza regenerację komórek i naczyń krwionośnych oraz układ immunologiczny, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Jest stosowana głównie w leczeniu trudno gojących się ran, uszkodzeniach lub defektach skóry jak : owrzodzenia,  zmarszczki, cellulit czy rozstępy, a także w przewlekłych stanach zapalnych i urazach stawów oraz stłuczeniach. Ponadto można będzie skorzystać z zabiegów elektroterapii. To metoda wykorzystywana w leczeniu schorzeń układu ruchu oraz neurologicznych. Na pacjentów czekać będą także zabiegi terapii skojarzonej, polegającej na równoczesnym zastosowaniu działania fali ultradźwiękowej i bodźca elektroterapeutycznego. To metoda stosowana po urazach mięśni i ścięgien, a także w przebiegu chorób zwyrodnieniowych stawów kręgosłupa, stawów obwodowych i zapaleń okołostawowych. 

Podczas Białej soboty pod hasłem Akademii Zdrowia zaplanowano też konsultacje kardiologiczne, których udzielą lekarze specjaliści. Będą badania dla kobiet w ciąży oraz możliwość ich skonsultowania z doświadczonymi położnymi. Białą sobotę w Ośrodku Zdrowia w Wierzchosławicach organizują   Centrum Zdrowia Tuchów i radio RDN Małopolska.  Spółka medyczna z Tuchowa od marca bieżącego roku świadczy usługi zdrowotne  w budynku dzierżawionym od samorządu gminy Wierzchosławice.