Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

NEC MD211G5 -nowy monitor medyczny 5MP z podświetleniem LED

MedicalOnline.pl | 2013-07-18
NEC Display Solutions wprowadza na rynek nowy monitor do cyfrowej mammografii. Model NEC MD211G5 wyświetla obraz w skali szarości o wysokiej jasności, wykorzystując profesjonalne podświetlenie LED.

NEC MD211G5 wprowadza podświetlenie LED do monitorów medycznych wyświetlających obraz w skali szarości, zapewniając niższe zużycie energii i dłuższą żywotność w porównaniu z tradycyjnymi monitorami LCD. W połączeniu z wysoką maksymalną jasnością 1200cd/m2, rozdzielczością 5MP oraz panelem IPS gwarantuje to doskonałą jakość obrazu i stabilność wymagane do postawienia rzetelnej diagnozy.  Dodatkowo, złącze Display Port pozwala zachować kompatybilność z nowoczesnymi rozwiązaniami stacji diagnostycznych.

 “Dokładna diagnoza postawiona przez lekarza jest jedną z najważniejszych broni w walce z rakiem piersi, najczęstszym nowotworem w Europie Zachodniej. Udoskonalenia wprowadzone w monitorze NEC MD211G5 oznaczają, że lekarz będzie mógł zobaczyć więcej szczegółów, co zapewni postawienie rzetelniejszej diagnozy” – powiedział Shinji Nohara, Medical Solutions Manager w NEC Display Solutions Europe – „Przykładowo, mikrozwapnienia, które na mammogramie są widoczne jako bardzo drobne białe plamki, mogą wskazywać na stan przedrakowy. Do zidentyfikowania tego rodzaju wskaźników i podjęcia odpowiednich kroków jest niezbędny najlepszy możliwy obraz.”

NEC MD211G5 spełnia wymogi najnowszej specyfikacji IEC 62563-1 QA, co jest kluczowe dla monitorów diagnostycznych tego typu. Wbudowany przedni kalibrator gwarantuje stabilność podświetlenia i długotrwałą zgodność z DICOM GSDF. MD211G5 posiada unikalną funkcję sprawdzania zgodności wyświetlanego obrazu z założeniami standardu DICOM, która pozwala na łatwe i szybkie przeprowadzenie testu jakości bez konieczności korzystania z komputera PC, a także zapewnia pełną kompatybilność z narzędziem administracyjnym NEC GammaCompMD QA, służącym do konfiguracji i konserwacji monitora.

NEC MD211G5, zaprojektowany do podstawowej diagnostyki obrazowania medycznego w mammografii, jest certyfikowanym monitorem medycznym odpowiednim do wyświetlania cyfrowych obrazów diagnostycznych, które będą przeglądane przez wykwalifikowanych lekarzy.

Dostępność i gwarancja
Monitor NEC MD211G5 jest już dostępny na polskim rynku, można go zakupić  poprzez autoryzowanych sprzedawców sprzętu medycznego. W zestawie z każdym monitorem znajduje się: przewód zasilający, kable: DVI-D, DisplayPort, USB oraz oprogramowanie GammaCompMD Client QA, a także instrukcja na płycie CD. Wszystkie monitory są objęte standardową, 3-letnią gwarancją (obejmującą również podświetlenie matrycy). Gwarancja może być opcjonalnie wydłużona do 5 lat.