Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Kompleks medyczny na Śląsku już otwarty

Tomasz Pietrzak/Guarana Communications | 2013-06-27
Kompleks medyczny na Śląsku już otwarty

Kompleks medyczny na Śląsku już otwarty

Kompleks medyczny na Śląsku już otwarty

Kompleks medyczny na Śląsku już otwarty

Kompleks medyczny na Śląsku już otwarty

Kompleks medyczny na Śląsku już otwarty

Kompleks medyczny na Śląsku już otwarty

Kompleks medyczny na Śląsku już otwarty

Więcej szpitalnych łóżek i pierwsza pracownia diagnostyczna w południowo-zachodniej części woj. śląskiego – w Żorach otwarto nowoczesny kompleks medyczny. 


Wart miliony kompleks medyczny na Śląsku już otwarty


Blisko 2 lata trwała realizacja jednego z największych kompleksów medycznych na Śląsku. Efekt – powstał ponad 716-metrowy, pierwszy w tej części województwa śląskiego ośrodek diagnostyczny, mogący rocznie przebadać aż 30 tys. pacjentów. W jego sąsiedztwie natomiast wybudowano, mający 415 m kw. nowy oddział łóżkowy działającej od 11 lat Sport-Kliniki. Dzięki niemu w szpitalu będzie można rocznie wykonać aż o 20 proc. więcej operacji. Centrum Diagnostyczne HELIMED w Żorach i nowy oddział Sport-Kliniki to jedne z największych, prywatnych inwestycji medycznych w ostatnich latach na Śląsku. Dziś miało miejsce ich otwarcie. 


30 tys. diagnoz rocznie 


Za kwotę ponad 16 milionów złotych w Żorach w woj. śląskim wybudowano jeden z największych ośrodków diagnostycznych na Śląsku. Jest to pierwsza tego typu placówka w tej części województwa śląskiego. Wyposażony w nowoczesne pracownie USG, RTG oraz tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego ośrodek należy także do najnowocześniejszych w regionie. 


Jak zapewniają przedstawiciele HELIMED, nowe centrum obejmie swoim zasięgiem aż 350 tys. mieszkańców, głównie z powiatów żorskiego, rybnickiego, wodzisławskiego i jastrzębskiego.  Rocznie diagnozować się  w nim ma ponad 30 tys. osób. 


- Na inwestycję tego typu mieszkańcy tej części regionu czekali od lat. Do tej pory zmuszeni byli diagnozować się w ośrodkach oddalonych o 30-40 km w Katowicach lub Bielsku-Białej. Otwarcie Centrum w ich sąsiedztwie nie tylko zapewni kompleksową diagnostykę na miejscu, ale także skróci czas oczekiwania na badania, które wielu pacjentów do tej pory musiało wykonywać w kilku placówkach w różnych częściach województwa – mówił podczas otwarcia dr Wojciech Rogala, dyrektor Centrum Diagnostycznego HELIMED. 


Jak zapewniają przedstawiciele HELIMED docelowo nowy ośrodek ma współpracować z ponad 50 szpitalami, poradniami i NZOZ-ami w tej części województwa śląskiego. – Prowadzimy już zaawansowane rozmowy z największymi ośrodkami medycznymi w Rybniku, Żorach, Wodzisławiu Śląskim i Jastrzębiu Zdroju. Współpraca z tymi placówkami ma zapewnić pacjentom kompleksową diagnostykę w jednym miejscu – wyliczał dr Rogala.


Żorskie Centrum Diagnostyczne HELIMED jest już 11 placówką w sieci HELIMED Diagnostic Imaging.

Nowy ośrodek zatrudnia aż 6 diagnostów i 2 rezydentów. Dzięki wyposażeniu pracowni m.in. w najnowocześniejszy tomograf komputerowy Siemens, możliwe będzie diagnozowanie pacjentów m.in. z nowotworami, schorzeniami reumatologicznymi, układu pokarmowego, chorobami serca i urazami układu kostnego. 


Prawie 50 proc. więcej łóżek w Sport Klinice


Te ostatnie będzie można leczyć natomiast na otwartym, również dziś, nowym oddziale łóżkowym Sport-Kliniki. W nowej części działającego już od 11 lat szpitala powstały 4 sale jednoosobowe i 6 dwuosobowych, w efekcie, czego szpital zwiększył liczbę łożek z 25 do 41. Nowa inwestycja Sport-Kliniki ma także wpłynąć na liczbę wykonywanych tutaj operacji – zapowiadają przedstawiciele ośrodka. Docelowo aż o 20 proc. Dziś rocznie wykonuje się tutaj ponad 2,1 tys. zabiegów.


- Nowy oddział zwiększa możliwości szpitala, zarówno pod względem liczby wykonywanych rocznie operacji, jak również pod względem przyjęć na pobyty rehabilitacyjne dla pacjentów po przebytych zabiegach. Wyposażenie go natomiast w nowoczesna salę szkoleniową, podnosi jego rangę, jako ważnego ośrodka szkoleniowego dla lekarzy z Polski i zagranicy. Sala umożliwia bezpośrednie transmisje z obu sal bloku operacyjnego, a dzięki swoim rozmiarom stwarza szansę na przeprowadzanie kursów z wykorzystaniem preparatów biologicznych – mówił na otwarciu Krzysztof Biedroń, dyrektor Sport-Kliniki. 


Sporo nadziei Sport Klinika pokłada także w swoim sąsiedzie – HELIMED Diagnostic Imaging. Dzięki jednej z najnowocześniejszych pracowni diagnostycznej, połączonej ze szpitalem od dziś możliwe będzie wykonywanie w ośrodku wielu skomplikowanych zabiegów, w tym pionierskich operacji, m.in. wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego z wykorzystaniem technologii Visionaire. Pierwszy taki zabieg, już jutro. Poddani zostaną mu dwaj 60-latkowie. 


- Sąsiedztwo z ośrodkiem diagnostycznym jest krokiem na przód w rozwoju Sport-Kliniki. Nie tylko zapewnia on pacjentom kompleksową diagnostykę i to pod ręką, ale także stwarza szansę, na wprowadzenie do Sport-Kliniki wielu pionierskich zabiegów, których podstawą jest nowoczesna diagnostyka obrazowa – mówił na otarciu Krzysztof Biedroń.


Brak tagów