Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Nowoczesny ośrodek medyczny w Żorach

Tomasz Pietrzak/Guarana Communications | 2013-06-27
Nowoczesny ośrodek medyczny w Żorach

Nowoczesny ośrodek medyczny w Żorach


Zdiagnozują i zoperują – w Żorach powstał nowoczesny ośrodek medyczny


W Żorach powstał nowy kompleks medyczny. Składa się on z pierwszego w tej części województwa Centrum Diagnostyki Obrazowej HELIMED oraz działającej od 11 lat w mieście Sport Kliniki - szpitala specjalizującego się w leczeniu schorzeń i urazów narządów ruchu. Dzięki tej inwestycji ponad 350 tys. mieszkańców południowo-zachodniej części woj. śląskiego zyska dostęp do nowoczesnej i kompleksowej diagnostyki. Otwarciu HELIMED-u towarzyszyła rozbudowa Sport Kliniki o nowy oddział łóżkowy. Nowe Centrum Diagnostyczne HELIMED i oddział Sport Kliniki są jedną z największy tego typu inwestycji w województwie śląskim. Otwarcie już dziś o godz. 12.00. 


Diagnostyka po sąsiedzku

Do tej pory żeby wykonać rezonans magnetyczny lub tomografię komputerową mieszkańcy Żor lub Wodzisławia Śl. musieli jechać ze skierowaniem aż 40 km do najbliższych ośrodków diagnostycznych w Katowicach, Sosnowcu lub Bielsku-Białej. Ale koniec z tym! Teraz jedna z największych placówek tego typu otwiera się w ich mieście.


Nowy ośrodek HELIMED Diagnostic Imaging przy ul. Bankowej 2 ma aż 716 m kw. Pacjenci znajdą w nim kompleksową diagnostykę począwszy od USG, RTG, po rezonans magnetyczny Siemens i tomografię komputerową. Pomoc w diagnostyce w żorskim ośrodku uzyskają m.in. pacjenci cierpiący na nowotwory, schorzenia układu kostno-stawowego, choroby neurologiczne, pacjenci z chorobami układu pokarmowego. W sumie, jak szacują przedstawiciele HELIMED, rocznie badanie wykonywać będzie ponad 30 tys. osób, głównie. z powiatów żorskiego, rybnickiego, wodzisławskiego i jastrzębskiego. 


Pionierskie operacje w Żorach

Ale nie tylko nowoczesna diagnostyka pojawiła się w Żorach. Rozbudowana została także Sport-Klinika. Ten nowoczesny ośrodek, od lat specjalizujący się w leczeniu urazów i schorzeń układu ruchu z wykorzystaniem małoinwazyjnych technologii artroskopowych, został powiększony o nowy oddział  z 16 dodatkowymi łóżkami oraz zapleczem zabiegowym i pooperacyjnym. Dzięki temu  Sport-Klinika dysponuje teraz aż 41 łóżkami. W nowym skrzydle powstały 4 sale jednoosobowe i 6 dwuosobowych. Zdaniem przedstawicieli szpitala rozbudowa umożliwi zwiększenie liczby wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii artroskopowej aż o 20 proc. 


Sporo nadziei Sport Klinika pokłada także w swoim sąsiedzie – HELIMED Diagnostic Imaging. Dzięki jednej z najnowocześniejszych pracowni diagnostycznych, połączonej ze szpitalem możliwe będzie wykonywanie w ośrodku wielu skomplikowanych zabiegów, w tym pionierskich operacji, m.in. wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego z wykorzystaniem technologii Visionaire. Pierwszy zabieg na południu Polski z wykorzystaniem tej technologii już 28 czerwca.


Kompleks Sport Kliniki i Centrum Diagnostycznego HELIMED w Żorach to dziś ponad 4,5 tys. m kw. Składają się na niego – nowe Centrum Diagnostyczne HELIMED i nowy oddział łóżkowy Sport Kliniki oraz dotychczasowa część szpitalna Sport Kliniki. 


***

HELIMED Diagnostic Imaging  - powstał w 1998 roku, kiedy uruchomiono pierwszą na Śląsku pracownię tomografii komputerowej w Szpitalu Kolejowym w Katowicach. W kolejnych latach HELIMED bardzo dynamicznie sie rozwijał otwierając nowe pracownie diagnostyczne w kolejnych lokalizacjach. Obecnie HELIMED to największa siec diagnostyczna w województwie śląskim i opolskim i jedna z największych w Polsce. Ośrodek wykonuje rocznie około 100 tys. badań. Od początku działalności przebadał już ponad 1 milion pacjentów. www.helimed.plSport Klinika to dziś jeden z największych w Polsce ośrodków specjalizujący się w leczeniu schorzeń i urazów narządów ruchu, ze szczególnym uwzględnieniem urazów sportowych. Placówka powstała w 2002 roku. Jej specjalnością są małoinwazyjne zabiegi operacyjne metoda artroskopową, a w szczególności zabiegi rekonstrukcyjne i naprawcze stawu kolanowego i ramiennego. Do końca 2011 w klinice wykonano ponad 8 tys. artroskopowych rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego (ACL). W szpitalu przeprowadzane są operacje refundowane przez NFZ oraz zabiegi komercyjne. Ośrodek od lat współpracuje ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach. www.sport-klinika.pl
Brak tagów