Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Nowocześniej w Nowym Szpitalu w Świeciu

Marta Pióro Rzecznik prasowy Grupy Nowy Szpital | 2013-06-25

W Nowym Szpitalu w Świeciu rozpoczęła pracę nowoczesna centralna sterylizatornia. Gruntownie wyremontowane pomieszczenia zostały wyposażone w pełni zautomatyzowany i najnowszej generacji sprzęt. Gruntowna kontrola, jaką przeszły urządzenia daje pewność, że spełniają one wszelkie standardy bezpieczeństwa.

 

Na potrzeby sterylizatorni przeznaczono część piwnicy. Koszty remonty i wyposażenie – około 2,5 mln zł, szpital pokrył ze środków własnych. Sterylizatornia składa się   z części socjalno-magazynowej, stacji uzdatniania wody  oraz z części technologicznej podzielonej na trzy odrębne strefy brudną, czystą i sterylną. Gruntownie wyremontowane pomieszczenia zostały wyposażone w nowoczesny w pełni zautomatyzowany sprzęt i urządzenia  -  przelotowy sterylizator parowy oraz parowo- formaldehydowy, myjnie dezynfektory, przelotową myjnię- dezynfektor,  inkubator testów biologicznych oraz zamykane  wózki transportowe.

 

Dotychczas Nowy Szpital w Świeciu zlecał sterylizację na zewnątrz. Po dopuszczeniu wszystkich urządzeń do pracy, będzie pod tym względem samowystarczalny. Niewykluczone, że z usług sterylizatorni w Świeciu będą korzystały inne placówki Grupy Nowy Szpital a także podmioty niezwiązane z Grupą. Sterylizatornia przeszła tzw. proces walidacji (dokładnej kontroli), który jest wymagany jeśli placówka chce świadczyć usługi zewnętrzne. Oznacza, to że wszystkie urządzania i procesy jakie zachodzą podczas sterylizacji działają zgodnie z opisami producentów sprzętu a sterylizowane narzędzia są bezpieczne dla pacjentów. Przejściem takiego procesu kontroli może pochwalić się niewiele szpitali w Polsce.

 

-------------------------------------------

Marta Pióro

Rzecznik prasowy Grupy Nowy Szpital