Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Polskie kardiomonitory podbijają kraje Zatoki Perskiej

EMTEL | 2013-03-25
Polskie kardiomonitory podbijają kraje Zatoki Perskiej

kardiomonitor EMTEL

Kardiomonitory czołowego polskiego producenta aparatury monitorującej parametry biologiczne pacjenta zadbają o serca Saudyjczyków. EMTEL,realizując biznesową strategię firmy, kontynuuje ekspansję na rynek krajów Zatoki Perskiej. Producent nawiązał współpracę z jedną z najprężniej działających spółek w Królestwie, wspierającą prywatną i publiczną służbę zdrowia w krajach Półwyspu Arabskiego – Al Mofadaly Trading Est.  

W Polsce aktualnie co czwarty kardiomonitor pochodzi z zabrzańskiej firmy EMTEL. Produkty ze Śląska obecne są już w niemal całej Europie, Ameryce Południowej, Australii, a teraz również w Azji. Ze sprzedaży za granicę pochodzi obecnie trzecia część przychodów firmy.

– Konsekwentnie realizujemy plany związane z ekspansją na rynki zagraniczne.Chcemy, aby za 2-3 lata połowa przychodów pochodziła z eksportu. Przewagą naszych urządzeń jest niewątpliwie wysoka jakość i konkurencyjna cena. Zależnie od rynku jest ona o około 20-40procent niższa niż stawki proponowane przez dużych producentów. – mówi Marek Suczyk, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu firmy EMTEL.

EMTEL produkuje kardiomonitory i defibrylatory już od 20 lat i sukcesywnie poszerza sieć dystrybucji. Swoją obecność w Arabii Saudyjskiej zainaugurował podczas kongresu w Rijadzie pn. 10th Gulf Heart Association Conference połączonej z24-tą konferencją naukową Saudyjskiego Towarzystwa Kardiologicznego (Saudi Heart Association), z udziałem najlepszych kardiologów z całego świata.Polskiemu producentowi towarzyszyła firma Al Mofadaly Trading Est. z Arabii Saudyjskiej, jeden z głównych sponsorów Kongresu.

Al Mofadaly Trading Est. jest jednym z najprężniej działających w Zatoce Perskiej dystrybutorów rozwiązań dedykowanych placówkom medycznym, w tym technologii ratujących życie.  

– Arabia Saudyjska to dla nas niemal rynek idealny. Służba zdrowia jest jednym z najlepiej i najszybciej rozwijających się sektorów w tym kraju. Według raportu przeprowadzonego przez WHO, opieka medyczna Arabii Saudyjskiej znajduje się na26-stym miejscu (na 191 badanych krajów), wyprzedzając Kanadę, Australię czy Nową Zelandię. Dla porównania Polska uplasowała się na 50 pozycji*. Za dystrybucję naszych urządzeń w Królestwie będzie odpowiadał nasz partner, firma Al Mofadaly Trading Est. – dodaje Marek Suczyk.

– Nasz model biznesowy obejmuje współpracę z firmami, które zdobyły uznanie na światowym rynku,posiadającymi wieloletnie doświadczenie w swojej dziedzinie. Nasze dążenie do perfekcji doprowadziło nas do firmy EMTEL, która oferuje wysokiej jakości produkty, przez co uzupełni nasze portfolio w segmencie przedsiębiorstw dostarczających aparaturę monitorującą parametry biologiczne pacjenta. Jesteśmy przekonani, że partnerstwo z firmą EMTEL przełoży się na długotrwałą współpracę przy świadczeniu usług na rynku zdrowia w Arabii Saudyjskiej – mówi Mr Saeed Al Mofadaly,prezes firmy Al Mofadaly Trading Est.

Nowoczesna aparatura medyczna firmy EMTEL oferuje wiele możliwości znacznie ułatwiających pracę personelowi medycznemu. Unikalnym rozwiązaniem kardiomonitorów EMTEL są ekrany dotykowe w dużych 19 calowych monitorach LCD oraz czytelny i przyjazny użytkownikowi interfejs, stworzony na bazie wieloletniej współpracy z personelem medycznym szpitali.

* Measuring Overall Health System Performance for191 countries, WHO, http://www.who.int/healthinfo/paper30.pdf