Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Testy drugiego etapu eWUŚ. Co się zmieni?

serwiszoz.pl | 2013-03-23

Dostęp online do informacji o udzielonych świadczeniach i zrealizowanych receptach oraz wyszukiwanie przychodni umożliwi portal internetowy, który przygotowuje NFZ. Ma on być udostępniony pacjentom na przełomie pierwszej i drugiej połowy roku.


Obecnie prowadzone są testy Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP). Ci, którzy będą chcieli mieć do niego dostęp otrzymają w oddziałach Funduszu login i hasło. Po zalogowaniu się dostępne będą informacje o udzielonych świadczeniach i kwocie, którą NFZ przeznaczył na ich finansowanie (wizyty w gabinetach lekarskich, pobyty w szpitalu lub przeprowadzone zabiegi).

>>Masz problemy z systemem eWUŚ? Przedstaw swój problem ekspertowi i uzyskaj odpowiedź podczas IV Forum Kadry Zarządzającej w Ochronie Zdrowia 25-26.04. W jednym miejscu spotkasz 20 ekspertów ochrony zdrowia, w tym z Ministerstwa Zdrowia! KLIKNIJ i sprwadź szczegóły 


Ponadto będzie można sprawdzić uprawnienia do świadczeń, informacje o zrealizowanych receptach refundowanych, długość kolejek oczekujących do lekarzy (na podstawie danych NFZ), a także deklaracje podstawowej opieki zdrowotnej, realizację wniosków ortopedycznych oraz leczenie uzdrowiskowe. Pacjenci zyskają też dostęp do wyszukiwarki przychodni i lekarzy mających kontrakty z NFZ.


Docelowo będą mogli oceniać jakość porad udzielanych przez lekarzy. Na portalu znajdą się także m.in. informacje o programach profilaktycznych i leczeniu za granicą.

>>Więcej informacji na temat systemu eWUŚ znjadziesz w bezpłatnym e-booku, który otrzymasz po zapisie na bezpłatny e-biuletyn SerwisZOZ. Wejdź na www.serwiszoz.pl i pobierz e-book po zapisie!

Tagi: NFZ
Kiedy pacjent ma prawo do wizyty domowej lekarza POZ
25.02.2011Dariusz Poznański, Ministerstwo Zdrowia, Departame&hellip
Gdzie przechowywać paszport techniczny urządzeń medycznych
24.01.2011Krzysztof Tuczapski/Prezes zarządu Zamojskiego Szp&hellip
Jak prowadzić dokumentację medyczną od 1 stycznia 2011 r.
01.04.2011Dariusz Poznański , Departament Organizacji Ochron&hellip
Ustawa o działalności leczniczej uchwalona przez Senat
06.04.2011Serwis Kadry Zarządzającej ZOZ
więcej