Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Nowe, 10-bitowe kolorowe monitory diagnostyczne z podświetleniem LED od NEC

MedicalOnline.pl | 2013-03-15
NEC Display Solutions wprowadza na rynek monitor MD211C2. Jest to pierwszy kolorowy monitor z podświetleniem LED z serii medycznych monitorów NEC MD, mający pomóc w przejściu systemów podstawowej diagnostyki na 10-bitowe kolorowe monitory.

Rynek medyczny odchodzi w diagnostyce od monitorów ze skalą szarości na rzecz monitorów kolorowych, a także rezygnuje z klasycznych lamp CCFL, wybierając bardziej energooszczędne i pozbawione rtęci podświetlenie LED, gwarantujące dodatkowo lepszą równomierność podświetlenia panelu. NEC wspomaga to przejście, wprowadzając na rynek 2-megapikselowy monitor MD211C2 do podstawowej diagnostyki  i systemu archiwizacji danych medycznych PACS (Picture Archiving and Communication Systems). Wśród zastosowań monitora znajduje się diagnostyka przy użyciu radiografii, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, pozytronowej emisyjnej tomografii, a także inne rodzaje obrazowania medycznego.

MD211C2 wyposażono w 21.3-calowy ekran o rozdzielczości 1200x1600 pikseli z matrycą w najlepszej dostępnej technologii UA-SFT (IPS), zapewniającej najbardziej stabilną wydajność. Połączenie podświetlenia LED, czujnika obecności użytkownika przed ekranem, znacząco mniejszego wbudowanego przedniego sensora kalibracji, a także czujnika natężenia oświetlenia w otoczeniu zapewnia najwyższą wydajność przy niższym zużyciu energii.

Monitor wyposażono również w unikalną funkcję NEC Quick Screen QA, która umożliwia łatwe i szybkie testowanie zapewnienia jakości bez korzystania z komputera. Ponadto pozwala na ponowną kalibrację zintegrowanego sensora przedniego oraz czujnika natężenia oświetlenia w otoczeniu zgodnie z międzynarodowym standardem IEC 62563-1 oraz nowym standardem DIN 6868-157.

Dzięki złączu DisplayPort z obsługą obrazów w natywnej 10-bitowej skali szarości oraz ergonomicznej podstawie z możliwością regulacji wysokości ekranu w zakresie 150 mm oraz funkcjom swivel, tilt i pivot, monitor jest łatwy w instalacji i użytkowaniu, oferując jednocześnie doskonałą ergonomię i najlepszą jakość obrazu. 

Zgodnie ze swoim medycznym przeznaczeniem, MD211C2 zintegrowano z pakietem oprogramowania GammaCompMD QA. Za pomocą opcjonalnej aplikacji GammaCompMD QA Server, zarówno lokalnie jak i poprzez sieć można przeprowadzić rutynową konfigurację monitora i zapewnić jednolitą jakość obrazu zgodnie ze wszystkimi niezbędnymi normami jakościowymi. 

 “Ponieważ obrazowanie diagnostyczne nadal podąża w kierunku koloru, NEC utrzymuje swoje zaangażowanie w oferowaniu najnowocześniejszych technologii dla najostrzejszych wymogów cyfrowego obrazowania medycznego” – powiedział Christopher Parker, Product Line Manager Professional Displays w NEC Display Solutions Europe.

“Postępy w tej dziedzinie, takie jak 10-bitowe obrazowanie, wymagają idealnego zrównoważenia wyjątkowej innowacji i niezawodności, dlatego połączyliśmy najnowszą technologię, taką jak podświetlenie LED i złącze DisplayPort z najbardziej rygorystycznymi normami zgodności.”

NEC MD211C2 jest medycznym urządzeniem klasy I, spełniającym wymogi unijnej dyrektywy 93/42/EEC. Dla zapewnienia wymaganej wydajności, monitor MD211C2 musi być używany z kontrolerami (kartami graficznymi) zaakceptowanymi przez firmę NEC. Dla najlepszej wydajności obrazowania i kompatybilności z oprogramowaniem GammaCompMD QA, NEC oferuje modele Matrox, AMD i Nvidia.

Dostępność i gwarancja

NEC MD211C2 jest już dostępny na rynku. W zestawie z każdym monitorem znajduje się przewód zasilający, kable: DVI, DisplayPort, USB oraz oprogramowanie GammaCompMD QA, a także instrukcja na płycie CD. Wszystkie monitory są objęte standardową, 3-letnią gwarancją (obejmującą również podświetlenie matrycy) obowiązującą w całej Europie.


NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech jest odpowiedzialne za działania firmy na obszarze EMEA. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej Digital Signage, monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Prezesem i CEO NEC Display Solutions Europe jest Bernd Eberhardt.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec-display-solutions.pl