Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Mammografy – na jakie parametry zwrócić uwagę?

redakcja@medicalonline.pl | 2013-04-01
Aparaty nowej generacji mają już w standardzie takie parametry jak: automatyczna kalibracja, kontrola parametrów ekspozycji, testowanie układów, prostota obsługi i intuicyjny interfejs. Oprócz wymienionych opcji warto również przyjrzeć się dokładniej systemowi kompresji, czyli automatycznego lub ręcznego ucisku na pierś podczas badania. Takie rozwiązanie pozwala na zmniejszenie prędkości ruchu płytki dociskowej proporcjonalnie do narastającej siły nacisku na pierś. Ogromne znaczenie ma też funkcja automatycznego doboru dawki, która pozwala na optymalny dobór wartości ekspozycji w zależności od właściwości badanej piersi. Dzięki temu maksymalnie zmniejszona jest dawka emitowanego promieniowania z jednoczesnym zachowaniem wysokiej jakości obrazowania.

Przejdź do katalogu Mammografów

Ważną kwestią pozostaje zaawansowanie i liczba instalowanych stacji diagnostyczno-opisowych. To aplikacja znacznie ułatwiająca etap opisu i obróbki zdjęć, przez co zauważalnie poprawia się praca personelu, co podnosi jednocześnie wydajność sprzętu.

Nowinki w mammografii

Tomosynteza – technologia pozwalająca na zbudowanie trójwymiarowego modelu badanej piersi na podstawie serii zdjęć pod różnym kątem.

Systemy biopsyjne – aparaty z tą technologią pozwalają na szybkie usunięcie zlokalizowanych niewielkich ognisk chorobowych lub pobranie wycinków do diagnostyki podczas badania.

Systemy do próżniowej biopsji piersi – niewielkie urządzenia pozwalające na precyzyjną diagnostykę i pobranie wycinka tkanki pod kontrolą obrazowania stereotaktycznego, USG lub MRI. Zabieg z użyciem tej metody jest krótki (średnio trwa 15 minut) i mało inwazyjny – po jego zakończeniu pacjentka może opuścić gabinet. O krok dalej idą systemy do biopsji z funkcją kalibracji i samooczyszczania z dezynfekcją.