Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

CGM Polska wkracza na rynek irlandzki

MedicalOnline.pl | 2013-02-15
Jednym z ostatnich osiągnięć CGM Polska jest instalacja systemu EndoRAAD w kilkunastu publicznych szpitalach w Irlandii. 

EndoRAAD to system cyfrowej rejestracji, archiwizacji i diagnostyki badań video. Wdrażany jest w ramach projektu rządowego Health Service Executive, obejmującego dostawę oraz montaż systemu do Endoskopii Klinicznej w 17 szpitalach państwowych. 

System połączy w jedną sieć wszystkie szpitale objęte programem. Dodatkowo EndoRAAD został zintegrowany z National Cancer Screening Service (NCSS), krajowym programem badań przesiewowych jelita grubego oraz z krajowym programem endoskopii QA.

Wdrożenie systemu oznacza pełną cyfryzację pracowni endoskopowych i usprawnienie wykonywania badań non - DICOM. EndoRAAD obsługuje główne funkcje i procesy pracowni, przechwytuje obrazy z urządzeń diagnostycznych i współpracuje z systemem szpitalnym HIS oraz radiologicznym systemem informatycznym RIS. Stworzenie sieci w ramach której dochodzi do wymiany danych medycznych umożliwia prowadzenie kompletnego, elektronicznego rekordu pacjenta oraz ciągłość dokumentacji medycznej.

Jednym ze szpitali biorących udział w projekcie jest Letterkenny General Hospital. Placówka obsługuje 147 tysięcy mieszkańców hrabstwa Donegal w północno-zachodniej części Irlandii. Szpital Letterkenny, dysponujący 340 łóżkami, zapewnia szerokie spektrum opieki medycznej i diagnostyki, świadcząc usługi w ponad dwudziestu specjalizacjach. Letterkenny jest szpitalem klinicznym, współpracującym m.in. z National University of Ireland w Galway i Royal College of Surgeons.

Szpitale, które uczestniczą we wdrożeniu systemu EndoRAAD w Irlandii to m.in: Connolly Hospital w Blanchardstown, Louth County Hospital w Dundalk, South Tipperary General Hospital w Clonmel, Midland Regional Hospital w Tullamore, Wexford General Hospital w Wexford i Cavan General Hospital.

Tagi: CGM