Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

NFZ: Zasady rozliczania świadczeń za styczeń 2013 r.

www.serwiszoz.pl | 2013-02-10

Z końcem stycznia na stronie NFZ został opublikowany Komunikat w sprawie szczególnych zasad rozliczania świadczeń za styczeń 2013 r. po wprowadzeniu systemu Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców (eWUŚ).

Narodowy Fundusz Zdrowia w początkowym okresie wdrożenia zmian w sposobie sprawozdawczości związanych m.in. wprowadzeniem nowych raportów z kodami autoryzacyjnymi wydanymi przez system eWUŚ postanowił ułatwić świadczeniodawcom rozliczenia za styczeń br.

Już dziś wejdź na www.serwiszoz.pl! Na bieżąco śledź aktualności z rynku ochrony zdrowia i zapisz się na bezpłatny e-biuletyn Serwis ZOZ>>

Po złożeniu wniosku do dyrektora oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia mogą oni rozliczyć się w sposób uproszczony, np. wskazać jedynie typ dokumentu, na podstawie którego dokonali rozliczenia. Placówkom umożliwiono także pozyskanie wydanych wcześniej kodów autoryzacyjnych, jeżeli sprawdzano uprawnienia za pomocą systemu eWUŚ bez zapisywania tych kodów.

Na świadczeniodawcy będzie jednak spoczywał obowiązek szczegółowego rozliczenia świadczeń udzielonych w okresie przejściowym - nie później niż do 10 marca 2013 r., w wymaganym formacie elektronicznym (raport statystyczny i rachunek) - oraz ewentualnego wystawienia rachunku korygującego wartość świadczeń sfinansowanych w oparciu o zastosowany, czasowo uproszczony system rozliczeń.

Zaproszenie na BEZPŁATNĄ konferencję "Healthcare IT Trends 2013", Katowice 12.03 i Warszawa 18.03. Zgłoś udział i dowiedz się, jak zinformatyzować placówkę. Liczba miejsc ograniczona! >>

Tagi: NFZ
Kiedy pacjent ma prawo do wizyty domowej lekarza POZ
25.02.2011Dariusz Poznański, Ministerstwo Zdrowia, Departame&hellip
Gdzie przechowywać paszport techniczny urządzeń medycznych
24.01.2011Krzysztof Tuczapski/Prezes zarządu Zamojskiego Szp&hellip
Jak prowadzić dokumentację medyczną od 1 stycznia 2011 r.
01.04.2011Dariusz Poznański , Departament Organizacji Ochron&hellip
Ustawa o działalności leczniczej uchwalona przez Senat
06.04.2011Serwis Kadry Zarządzającej ZOZ
więcej