Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Większe szanse na uratownie ofiar wypadków w Małopolsce

Physio-Control | 2013-02-08
Większe szanse na uratownie ofiar wypadków w Małopolsce

Podejmowanie działańratujących ludzkie życie jest jednym z ważniejszych elementów pracy Straży Pożarnej.Często to właśnie oni jako pierwsi pojawiają się na miejscu wypadku czykatastrofy. Gdy dochodzi do zatrzymania akcji serca, oprócz umiejętnościwykonania pierwszej pomocy przedlekarskiej, potrzebny jest też wspomagający specjalistycznysprzęt.

Niedawno wyposażenie Komendy Wojewódzkiej PSP wKrakowie zwiększyło się o aż 67 defibrylatorów LIFEPAK1000 - te zaawansowane technologicznie urządzenia dziękipancernej konstrukcji są niezwykle odporne na trudne warunki zewnętrzne(wstrząsy, upadki, wilgotność). Mogą pracować w bardzo niskich temperaturach,nawet do -20° C.  Defibrylator LIFEPAK1000 jest pierwszym wktórym zastosowano nowoczesną technologię cprMAX - wspomaga ona resuscytacjękrążeniowo-oddechową podczas prowadzenia akcji reanimacyjnej. Sprzęt ten przeznaczony jest głównie dla wyszkolonychsłużb ratowniczych, placówek służby zdrowia, przychodni, klinik jakozabezpieczenie przypadków Nagłego Zatrzymania Krążenia.

 

Podczas akcjiratowniczej liczą się sekundy, jak również umiejętności i wyposażeniestrażaków. Ponieważ oni namiejsce wypadku zazwyczaj docierają jako pierwsi, to dzięki tak nowoczesnemu sprzętowi będą jeszcze bardziej skuteczni wprowadzeniu akcji ratunkowych.

Defibrylatory LIFEPAK1000 zostaną zainstalowane w wozach bojowych PSP w całejMałopolsce.

 

W sytuacji wymagającej użycia defibrylatoraznajduje się rocznie ok. 40 tys. Polaków, niezależnie od stanu zdrowia i wieku.„Osobę, której krążenie nagle ustało, może uratować tylko natychmiastowoprzepuszczony przez serce impuls elektryczny, nie później niż do pięciu minutpo zdarzeniu. Dlatego bardzo ważne jest, aby defibrylatory były dostępnew jak największej ilości miejsc publicznych, nie tylko w urzędach, dworcach czyna lotniskach, ale też właśnie w jednostkach straży pożarnej oraz  policji – mówi Dominik Orchel z Physio-Control.

Pamiętajmy, że będącświadkiem Nagłego Zatrzymania Krążenia o przeżyciu człowieka mogą decydowaćsekundy. Szybka reakcja i wczesna defibrylacja zwiększają szanse na przeżycienawet do 75%.