Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

VIII Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym

Physio-Control | 2013-02-01
VIII Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym

True CPR

W zeszłym tygodniu zakończyła się VIIIedycja zimowych mistrzostw w ratownictwie medycznym w Szczyrku. Organizatorem mistrzostwbyło Bielskie Pogotowie Ratunkowe oraz powiat bielski. Patronat honorowy objąłMinister Zdrowia Bartosz Arłukowicz, Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk orazMarszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz.

 

W zawodach wzięło udział 38 załóg zPolski i 9 z zagranicy (Ukrainy, Litwy, Niemiec). Zespoły ratownicze były ocenianew wielu sytuacjach o różnym stopniu zagrożenia życia ofiar.

Na terenach Bielska – Białej, gminyPorąbka, Parku Lotniczego w Kaniowie i w samym Szczyrku organizatorzyprzygotowali dla uczestników 5 konkurencji, w tym jedno nocne. Zadania związanebyły z szerokim pojęciem ratownictwa medycznego i miały na celu sprawdzićpoprawność prowadzenia działań ratowniczych w różnych, często ekstremalnychsytuacjach.

Na zawodników czekały również licznepanele naukowe podczas których poruszano takie zagadnienia jak:

rozpoznawanie i leczenie ostrychzatruć alkoholami, postępowanie podczas obrażeń narządów jamy brzusznej, wentylacjanoworodków i niemowląt z ostrą niewydolnością oddechową oraz wiele innych.

 

Physio-Control kibicowało ratownikomna miejscu, a także wspierało załogi użyczając nowoczesny sprzęt medyczny napotrzeby zadań konkursowych. Ważnym wydarzeniem była prezentacja najnowszegorozwiązania True CPR, którego europejskapremiera odbyła się 9 stycznia w Amsterdamie. True CPR to pierwsze wiarygodneurządzenie do wspomagania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dziękiwprowadzeniu innowacyjnej technologii pomiar jest niezafałszowany. Urządzenieto pozwala na bieżąco korygować swoje postępowanie podczas resuscytacji jakrównież gromadzi dokładne dane do analizy po zdarzeniu.

 

Zwycięskie drużyny to:

Pierwsze miejsce - NZOZ Nowy Szpital wNakle i Szubinie, drugie - SP ZOZ Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu -Stacja Dąbrowa Górnicza oraz dwa miejsca trzecie - Stacja Ratownictwa Medycznegow Chełmie - SP ZOZ i Krakowskie Pogotowie Ratunkowe XXXV.

 

Tegorocznym zwycięzcom serdecznie gratulujemyi do zobaczenia za rok!

 

 

Tagi: mistrzostwa