Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

"GW": Raport o warszawskich szpitalach

Gazeta Wyborcza | 2008-12-19

W zadłużonym Szpitalu Praskim na oddziale urazowo-ortopedycznym pacjent leży prawie 12 dni, a w Bielańskim - niecałe 6. Długi czas hospitalizacji to główna przyczyna zadłużania się szpitali - wynika z raportu sporządzonego przez firmę Deloitte dla ratusza - informuje stołeczne wydanie Gazety Wyborczej.

Miasto przygotowuje się do przekształcania miejskich szpitali i przychodni. Mają być połączone i zarządzane przez spółki. Eksperci oszacowali, że dzięki wspólnemu zarządzaniu dwóch najbardziej zadłużonych szpitali - na Solcu i Praskiego - można rocznie zaoszczędzić ponad 4 mln zł, a gdy połączy się dziesięć lecznic - 30 mln zł. - Te kwoty są życzeniowe - ocenia Bartosz Dominiak (SdPl), przewodniczący miejskiej komisji zdrowia. - W raporcie wykazano, że w jednych szpitalach pacjenci leżą dłużej, w innych krócej. Wyliczono, że gdy czas hospitalizacji się ujednolici, będzie potrzebnych mniej łóżek i zwolnią się powierzchnie, które będzie można wynająć. Tak mamy zarobić setki tysięcy złotych. To mało realne.
Uważa jednak, że raport powinien powstać: - Pokazuje słabe strony zadłużonych szpitali. Jednak nie są im potrzebne przekształcenia, ale dobry menedżer i biznesplan.

 

Gazeta Wyborcza, 19.12.2008

Brak tagów