Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

"GW": Szpitale: NFZ oszukuje

Gazeta Wyborcza | 2008-12-19

Prezes NFZ Jacek Paszkiewicz ogłosił wczoraj, że podniesie wyceny niektórych świadczeń medycznych w szpitalach klinicznych i instytutach. - Przedstawiłem szpitalom klinicznym rozwiązanie, które - jak mi się wydaje - znalazło pełne zrozumienie i akceptację z ich strony - powiedział dziennikarzom.
 - Czuję się oszukana - odpowiada na to Marzena Pełszyńska, dyrektor szpitala klinicznego przy Banacha w Warszawie - czytamy w Gazecie Wyborczej.

Dzień wcześniej odbyło się w kancelarii premiera spotkanie dyrektorów szpitali klinicznych z szefem doradców premiera Michałem Bonim, minister Ewą Kopacz i prezesem NFZ. O to spotkanie dyrektorzy długo zabiegali, zaniepokojeni warunkami, jakie im stawia NFZ na przyszły rok. Podczas spotkania prezes zaproponował, że podniesie o ok. 20 proc. punktową wycenę (każdy punkt to określona kwota) za leczenie wysokospecjalistyczne. Powiedział, że jest już gotowa propozycja, jakie to będą procedury.
Dzisiaj dyrektor Pełszyńska dostała telefon z mazowieckiego NFZ, że ma przyjechać i podpisać kontrakt. Na starych zasadach. O tym, jakie usługi medyczne będą wyżej wycenione i o ile, ma się ewentualnie dowiedzieć pod koniec stycznia. Czyli powinna podpisać kontrakt w ciemno, licząc na dobrą wolę prezesa. Nie podpisała. W poniedziałek w Ministerstwie Zdrowia ma dojść do kolejnego spotkania dyrektorów szpitali klinicznych z minister Kopacz i prezesem NFZ.

 

Gazeta Wyborcza, 19.12.2008

Brak tagów