Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Dwa kardiomonitory dla noworodków w szpitalu w Lubartowie

EMTEL | 2012-12-05
Dwa kardiomonitory dla noworodków w szpitalu w Lubartowie

Fundacja Polsat, jedna z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski, zakupiła dwa kardiomonitory EMTEL FX3000MD dla najmłodszych pacjentów szpitala w Lubartowie. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej może pochwalić się wysokiej klasy urządzeniami, dzięki którym można monitorować akcję serca noworodków, ciśnienie krwi, czynności oddechowe i temperaturę ciała.

Fundacja Polsat, zgodnie z mottem „Jesteśmy po to, by ratować zdrowie i życie najmłodszych” od piętnastu lat kieruje swoją pomoc dla chorych dzieci i ich rodziców. Do ponad 1000 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, wspieranych przez Fundację, dołączył Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubartowie. Szpital otrzymał dwa kardiomonitory EMTEL FX3000MD o wartości ponad 40 tys. zł.

Kardiomonitory zakupione dla placówki w Lubartowie to nowoczesne urządzenia dostosowane do monitorowania noworodków. Od tych klasycznych odróżniają je przede wszystkim akcesoria dedykowane najmniejszym pacjentom, czyli mniejsze elektrody EKG, małe mankiety ciśnienia (zakładane zwykle na udo, a nie na ramię), czujnik saturacji umożliwiający założenie i na dłoń i na stópkę. Mniejszych rozmiarów są również czujniki temperatury, czy akcesoria do pomiaru dwutlenku węgla.

W przypadku kardiomonitorów dla noworodków kluczową kwestią są moduły pomiarowe, które są dostosowane do monitorowania parametrów biologicznych niemowlaków, które odbiegają od parametrów osób dorosłych.  Jednym z parametrów występujących w najbardziej zaawansowanych kardiomonitorach noworodkowych jest pomiar dualny saturacji, czyli wysycenia hemoglobiny tlenem.

– Oddział Neonatologii w SP ZOZ w Lubartowie jest Oddziałem, gdzie rodzi się około 700 noworodków rocznie. Od ubiegłego roku ubiegamy się o podwyższenie do II stopnia referencyjności. W spełnieniu warunków stawianych przez Ministerstwo Zdrowia i NFZ konieczne było doposażenie Oddziału w aparaturę monitorującą - to jest dwa kardiomonitory. Gdy zwróciliśmy się do Fundacji Polsat o zakup w/w sprzętu po raz drugi Fundacja Polsat wspomogła nasze działania i ofiarowała nam dwa kardiomonitory firmy EMTEL. Sprzęt wykorzystywany jest do monitorowania parametrów życiowych chorych noworodków i wcześniaków (28 dzieci) jak również do wykonywania testu pulsoksymetrycznego wszystkim urodzonym noworodkom (138 dzieci). Jesteśmy bardzo wdzięczni Fundacji Polsat za okazaną pomoc w realizacji naszych planów – mówi Renata Adrjan-Gajda, po. Ordynatora oddziału Neonatologii.
 
Unikalnym rozwiązaniem kardiomonitorów firmy EMTEL, czołowego producenta nowoczesnych kardiomonitorów i defibrylatorów w Polsce, są ponadto ekrany dotykowe w dużych 19 calowych monitorach LCD oraz czytelny i przyjazny użytkownikowi interfejs, stworzony na bazie wieloletniej współpracy z bezpośrednimi użytkownikami w szpitalach.