Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

CGM Polska wzmacnia pozycję na rynkach zagranicznych

MedicalOnline.pl | 2012-12-03
Kolejnym znaczącym osiągnięciem CGM Polska jest pionierskie wejście na rynek usług medycznych w Rosji.

W listopadzie 2012 roku zakończyliśmy z sukcesem wdrożenie systemu NetRAAD w rosyjskiej sieci interdyscyplinarnych klinik „Bud Zdorov”. Przedmiotem naszej współpracy jest pełne ucyfrowienie archiwum badań obrazowych PACS (Picture Archiving and Communication System). NetRAAD PACS został wdrożony w sieci klinik zlokalizowanych w 11 największych miastach Rosji (między innymi w Moskwie, Sankt Petersburgu, Kazaniu, Ufie, Nowosybirsku, Saratowie, Krasnodarze). Do systemu podłączone zostały 32 urządzenia, generujące badania obrazowe w formatach DICOM oraz non-DICOM. Docelowym efektem wdrożenia było scalenie całej struktury w jedną sieć PACS posiadającą lokalne archiwa oraz archiwum centralne, znajdujące się w Moskwie.  

Efekt wdrożenia systemu NetRAAD to możliwość centralnego opisywania oraz konsultowania badań specjalistycznych wykonywanych na obszarze praktycznie całej Rosji. Zastosowanie systemu NetRAAD gwarantuje szybki i znaczący wzrost jakości usług medycznych w wyniku uzyskania przez kliniki dostępu do wysokiej klasy specjalistów z Moskwy. System wpłynie również na znaczne obniżenie kosztów działalności klinik lokalnych.

System NetRAAD to wielomodułowy, zintegrowany system informatyczny, dedykowany do kompleksowej informatyzacji zakładów diagnostyki obrazowej. Jest wyposażony w specjalistyczne moduły funkcjonalne, umożliwiające przejście na w pełni bezkliszową pracę.

Podstawowe dane:
  • Wdrożenie 11 PACS-ów oraz podłączenie 32 urządzeń generujących obrazy
  • Integracja z systemem HIS Infoclinica
  • Wdrożenie centralnego serwera  PACS i centrum opisowego
  • Wartość projektu: 608.000 PLN netto

CompuGroup Medical Polska Sp. z o.o.
Producent nowoczesnego oprogramowania dla sektora opieki zdrowotnej. Wysoką pozycję na rynku zawdzięcza kompleksowej ofercie (w tym multimedialny Elektroniczny Rekord Pacjenta) oraz innowacyjnym rozwiązaniom opartym o technologie WWW. Z rozwiązań CGM Polska korzystają  największe prywatne sieci medyczne oraz ponad 150 szpitali w kraju i za granicą. Wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas realizacji międzynarodowych projektów oraz ogromne  inwestycje

w rozwój zaowocowały powstaniem najnowocześniejszych medycznych systemów informatycznych wspomagających pracę i zarządzanie jednostkami opieki zdrowotnej. W roku 2006 CGM Polska (dawniej UHC Sp. z o.o.) stało się częścią CompuGroup Medical,  działającego na rynku produktów i usług informatycznych dla służby zdrowia na całym świecie. CGM Polska uzupełnia ofertę CompuGroup Medical o systemy szpitalne oraz systemy diagnostyki obrazowej, w których specjalizuje się już od ponad 16 lat.

CompuGroup Medical 
CompuGroup Medical jest jedną z wiodących firm sektora eHealth w skali światowej. Oferuje produkty z zakresu oprogramowania, projektowane w celu wspierania wszelkich działań o charakterze medycznym oraz organizacyjnym w gabinetach lekarskich oraz szpitalach. Nasze usługi świadczone są w oparciu o jedyną w swoim rodzaju bazę klienta obejmującą około 370.000 lekarzy, stomatologów, szpitali oraz sieci a także innych dostawców usług. CompuGroup Medical jest firmą o największym zasięgu w skali światowej wśród dostawców usług w zakresie eHealth. Firma prowadzi działalność w 14 krajach Europy, w Malezji, Arabii Saudyjskiej oraz w USA; aktualnie zatrudnia około 3.000 pracowników.