Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Plebiscyt Know Health 2012 rozstrzygnięty

MedicalOnline.pl | 2012-11-12
Najlepsze programy CSR i projekty dotyczące profilaktyki zdrowia zrealizowało Miasto Poznań i Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.

Wczoraj, w ramach II Międzynarodowego Forum Promocji i Profilaktyki Zdrowotnej KNOW HEALTH, odbyła się Gala Plebiscytu KNOW HEALTH 2012, w trakcie której poznaliśmy najlepsze programy prozdrowotne zgłoszone do Plebiscytu. Nagrody przyznane zostały w dwóch kategoriach: Najlepsze działania CSR w dziedzinie promocji i profilaktyki zdrowia oraz Najlepsza inicjatywa samorządów lokalnych w dziedzinie profilaktyki i promocji zdrowia. Wyboru dokonała kapituła składająca się ze specjalistów do spraw zdrowia publicznego oraz marketingu i CSR.

W kategorii Najlepsze działania CSR w dziedzinie promocji i profilaktyki zdrowia otrzymała firma Volkswagen Poznań za program „Checkup – Zdrowotny kierunkowskaz”, czyli koncernowa analiza zdrowotna organizmu, której celem jest monitoring stanu zdrowia oraz profilaktyka i edukacja zdrowotna personelu. Kolejne miejsca zdobył projekt „Śniadanie daje moc” tworzony przez Koalicję „Partnerstwo dla zdrowia” (Danone, Lubella, Biedronka, Instytut Matki i Dziecka), oraz program Kliniki rzucania palenia Allena Carra „Możesz rzucić palenia! Zrób to teraz! To jest łatwe!”.

W kategorii Najlepszy projekt samorządu, podmiotu wykonującego działalność leczniczą, czyli najlepsza inicjatywa samorządów lokalnych w dziedzinie profilaktyki i promocji zdrowia główna nagroda powędrowała do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku za program „6-10-14 dla Zdrowia. Działania podejmowane w ramach tego programu mają za zadanie ułatwienie szkołom, rodzicom i dzieciom dostępu do informacji dotyczących zdrowego odżywiania się i zwiększenia aktywności fizycznej. Pozostałe miejsca zajęły programy Miasta Poznań „Poznań stawia na zdrowie” oraz „Aktywnie po zdrowie” Fundacji Banku Ochrony Środowiska.

Specjalne wyróżnienie Kapituły otrzymał Wojewódzki Zespół Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej - Centrum Dobrzyńska za kompleksowość i determinację we wdrażaniu programu „Stopa Cukrzycowa”.

Laureaci Plebiscytu KNOW HEALTH 2012 zostaną nagrodzeni wyjazdami szkoleniowymi do krajów realizujących innowacyjne programy promocji zdrowia oraz statuetką KNOW HEALTH 2012.

Przypomnijmy, że zwycięzcami ubiegłorocznej edycji plebiscytu byli: firma Jeronimo Martins Dystrybucja - za program „Razem zadbajmy o zdrowie” oraz Urząd Miejski w Słupsku za program „Zdrowie - Mama i Ja”.

Organizatorem Plebiscytu KNOW HEALTH było Stowarzyszenie Forum Medicum zajmujące się kreowaniem i wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań w zakresie promocji zdrowia, zachowań prozdrowotnych oraz profilaktyki chorób cywilizacyjnych.