Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Centralny Wykaz Ubezpieczonych od 1 stycznia, trwa pilotaż

SerwisZOZ.pl | 2012-10-16

W czasie pilotażu Centralnego Wykazu Ubezpieczonych placówki uzyskają dostęp do rzeczywistych danych pacjentów zawartych w systemie, jednak będą go testować tylko na własny użytek. Oznacza to, że do końca roku wciąż będą musiały dodatkowo uzyskiwać od pacjentów potwierdzenie prawa do świadczeń w postaci np. druku RMUA.

Świadczeniodawcy w trzech województwach - mazowieckim, kujawsko-pomorskim i świętokrzyskim - rozpoczynają testy Centralnego Wykazu Ubezpieczonych. Jeszcze w październiku do pilotażu włączą się placówki z pięciu regionów, a z pozostałych ośmiu - w listopadzie br.

>>Chcesz się dowiedzieć, jak od 1 stycznia 2013 r. będzie funkcjonował Centralny Wykaz Ubezpieczonych? Weź udział w III Forum Kadry Zarządzającej w Ochronie Zdrowia 2012!


Centralny Wykaz Ubezpieczonych ma zacząć funkcjonować od 1 stycznia 2013 r. Za jego pomocą odbywać się będzie weryfikacja prawa do świadczeń zdrowotnych finansowanych przez NFZ. Żeby to zrobić wystarczy podać PESEL pacjenta oraz potwierdzić jego tożsamość, np. za pomocą dowodu osobistego. Jeżeli weryfikacja nie będzie możliwa, np. w powodu awarii sieci, pacjent będzie mógł złożyć pisemne oświadczenie potwierdzające ubezpieczenie lub okazać jeden z dotychczas obowiązujących dokumentów potwierdzających ubezpieczenie, np. druk RMUA. Wówczas świadczenie zostanie zrealizowane.

>>Zapraszamy na II edycję bezpłatnej konferncji Healthcare IT Trends 2012! Poznaj terndy w zakresie informatyzacji placówki oraz ochrony danych medycznych. Zgłoś udział już dziś!

Tagi: pacjent
Kiedy pacjent ma prawo do wizyty domowej lekarza POZ
25.02.2011Dariusz Poznański, Ministerstwo Zdrowia, Departame&hellip
Gdzie przechowywać paszport techniczny urządzeń medycznych
24.01.2011Krzysztof Tuczapski/Prezes zarządu Zamojskiego Szp&hellip
Jak prowadzić dokumentację medyczną od 1 stycznia 2011 r.
01.04.2011Dariusz Poznański , Departament Organizacji Ochron&hellip
Ustawa o działalności leczniczej uchwalona przez Senat
06.04.2011Serwis Kadry Zarządzającej ZOZ
więcej