Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

II KRAJOWE MISTRZOSTWA ZAKŁADOWYCH ZESPOŁÓW RATOWNICTWA 2012

Physio-Control | 2012-10-12
II KRAJOWE MISTRZOSTWA ZAKŁADOWYCH ZESPOŁÓW RATOWNICTWA 2012

W dniach 28 - 30 września 2012 w Giżycku odbyły sięKrajowe Mistrzostwa Zakładowych Zespołów Ratownictwa. W zawodach startowałyekipy ratownicze z całej Polski.

Na zawodników czekały zróżnicowane zadania dotyczące m.in.nagłego zatrzymania krążenia, urazów wielonarządowych, oparzeń termicznych ichemicznych. Uczestnicy mogli także sprawdzić swoje umiejętności w symulacjiwypadku w wodzie z udziałem ratowników Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dużą atrakcjąbyło rozegranie części rywalizacji w nocy na obszarze Wielkich JeziorMazurskich. Zadania nocne wymagały dużej sprawności fizycznej, dobrejorientacji w terenie oraz doskonałej współpracy zespołów z zawodowymi służbamiratowniczymi.

Zespoły byłyoceniane przez specjalistów z wielu dziedzin ratownictwa, w sytuacjach oróżnym stopniu zagrożenia życia ofiar. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzeniasię w trudnym  terenie przy użyciu łodzihybrydowych oraz specjalistycznego sprzętu wysokościowego i technicznego.

Jak co roku nadrzędnym celem imprezybyło promowanie wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu BHP i pierwszejpomocy w środowisku pracy. Mistrzostwa to doskonałaokazja nie tylko do pokazania jak ważnymi są standardy ochrony zdrowiapracowników, ale też do szerzenia idei ratowania ludzkiego życia- mówi lekarzJacek Siewiera Prezes Zarządu CentrumRatownictwa z Wrocławia.

Nagrodę główną - defibrylator LIFEPAKCR Plus oraz tytuł mistrzowskizdobył zespół Unilever Polska.

Uczestnicy przy użyciunowoczesnego specjalistycznego sprzętu mogli sprawdzić swoje umiejętności wwarunkach najbardziej zbliżonych do realnych.

Organizatorem Mistrzostw był Ośrodek Ratownictwa i StanówNagłych, a oficjalnym partnerem Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe orazCentrum Ratownictwa z Wrocławia.

Patronat honorowy nadMistrzostwami objął Główny Inspektorat Pracy

 

 

Tagi: zawody