Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Manewry Ratowników Medycznych

MedicalOnline.pl | 2012-10-02
Podczas prac remontowych na rusztowaniu, dochodzi do wypadku. 16 osób zostaje poszkodowanych. Pracownicy wykonywali prace oczyszczające metalowych elementów środkiem chemicznym. Zostali skażeni – akcja ratownicza trwa.

Tak właśnie 4 października 2012 r. w Brzesku prezentować swoje umiejętności będą ratownicy medyczni.

Zespoły ratownictwa (zespół specjalistyczny) oraz zespół Szpitalnego Oddziału Ratunkowego będą miały okazję zmierzyć się z sytuacjami pozorowanymi. Wraz z jednostkami Państwowej Straży Pożarnej i Policji drużyny ratownicze wezmą udział w zdarzeniu masowym jakim będzie symulacja wypadku na budowie ze skażeniem chemicznym. 

Organizatorem manewrów jest Szpitalny Oddział Ratunkowy z Zespołami Ratownictwa Medycznego SP ZOZ w Brzesku.

Święto ma krzewić ideę niesienia fachowej pomocy. Pokazywać jak ważnymi w pracy ratowników jest ich determinacja oraz umiejętności. Jednak, by móc sprawniej pomagać innym, potrzebny jest specjalistyczny sprzęt medyczny. W trakcie zawodów w Brzesku ekipy wspomogą nowoczesne urządzenia: defibrylator LIFEPAK15 oraz urządzenie do kompresji klatki piersiowej LUCAS2.

Takie wydarzenia wzbudzają wielkie zainteresowanie, są doskonałą okazją do popularyzacji zasad udzielania pierwszej pomocy – mówi Piotr Wiśniewski, koordynator ćwiczeń, ratownik medyczny. Dzięki  takim akcjom jak pokazy ratownictwa, można się przekonać jak skutecznie działać w zakresie ratowania życia - dodaje.

Z okazji zbliżającego się Święta Ratownictwa Medycznego życzymy Wszystkim Ratującym siły i wytrwałości w walce o ludzkie życie.