Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Fit For Screening - warsztaty z zakresu mammografii skryningowej

MedicalOnline.pl
Fit For Screening  - warsztaty z zakresu mammografii skryningowej

Kolejna edycja Fit For Screening czyli warsztaty z zakresu mammografii skryningowej  dla lekarzy radiologów już 19-20 października w Warszawie.

Fit For Screening ( FFS) są to warsztaty na których lekarze radiolodzy i klinicyści mogą zapoznać się z metodami analizowania wyników cyfrowych badań mammograficznych. Od ich wiedzy i tego czy rozpoznają odpowiednio wcześnie  zmiany nowotworowe zależy skuteczność leczenia. Warsztaty  prowadzone są przez dr. Rolanda Hollanda z Narodowego Centrum Specjalistyczno-Szkoleniowego ds. Walki z Rakiem Piersi (National Expert and Training Centre for Breast Cancer Screening) w Nijmegen. 

Formuła prowadzonych warsztatów jest wypracowana przez zespół Carestream od wielu lat i sprawdzona w całej Europie. Tylko podczas tych warsztatów, oprócz części teoretycznej każdy z uczestników ma możliwość samodzielnej pracy na zebranych materiałach. Zdjęcia mammograficzne na których pracują uczestnicy warsztatów Profesor zbierał od lat 70-tych i są unikalnym zbiorem który umożliwia porównanie zmian w piersiach następujących w czasie.

„ Brałam udział w FFS już trzy razy. Moim zdaniem, taka forma szkolenia- testu umożliwiająca obiektywną ocenę osiąganych na bieżąco wyników, pozwala na  weryfikację swoich wskaźników efektywności skryningu takich jak : wykrycia raków, czy powtórnych wezwań. Utrzymanie tych parametrów  na odpowiednim poziomie gwarantuje osiągnięcie zamierzonych celów Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, jakim jest spadek umieralności z powodu raka piersi przez wykrycie małych, inwazyjnych raków.”  .– wypowiada się Dr. Małgorzata Cymerman 

Firma  Carestream Health organizowała  warsztaty  w Polsce już kilkukrotnie. Za każdym razem zaprasza  do Polski prof. Rolanda Hollanda, który jest głównym patologiem holenderskiego programu badań mammografincznych, a także pracuje w holenderskim Narodowym Centrum Kształcenia w zakresie Diagnostyki Raka Piersi. Stworzył on program szkoleniowy dla lekarzy radiologów, który pozwala im na poprawę umiejętności wykrywania i oceny zmian nowotworowych piersi. Program ten polega na porównywaniu zdjęć wykonywanych kobietom podczas programów przesiewowych realizowanych w Holandii od lat 70 - tych. Kobiety poddawały się diagnostyce skryningowej w zakresie wykrywania raka piersi w odstępie kilku lat. U części przeoczono pojawienie się bardzo wczesnych zmian nowotworowych. Podczas szkolenia lekarze porównują kilkadziesiąt zdjęć, poddając je własnej ocenie diagnostycznej. Mylna odpowiedź jest analizowana. Dzięki porównaniu serii zdjęć możliwe jest określenie, dlaczego i jaka drobna zmiana nowotworowa nie została dostrzeżona przez radiologa. Uczestnicy pracują na przygotowanych stacjach mammograficznych z oprogramowaniem Carestream PACS. System ten jest doskonały dla pracowni mammograficznych, które planują wdrożenie mammografii cyfrowej lub rejestrują już cyfrowe obrazy mammograficzne z użyciem radiografii cyfrowej pośredniej (CR) lub cyfrowej mammografi pełnopolowej (bezpośredniej - FFDM). Rozwiązanie stacji roboczej Carestream PACS pomaga w efektywnej prezentacji, zarządzaniu i zapisywaniu cyfrowych obrazów mammograficznych, niezależnie od wielkości placówki, wymagań badania lub wydajności. Zaspokaja potrzeby badań przesiewowych, objawowych, czy diagnostycznych. Uczestnicy porównują obrazy z różnych typów badań i od różnych producentów.

Filozofią firmy Carestream Health jest zaangażowanie w edukację użytkowników sprzętu a to wymaga organizacji szkoleń i to na najwyższym poziomie. Stworzenie warsztatów skierowanych do specjalistów z danej dziedziny jest niezwykle potrzebne.

Zdecydowanie chcemy by firma Carestream Health Poland na stałe wpisała się w polski kalendarz najważniejszych szkoleń  dla lekarzy zajmujących się mammografią. Prowadząc warsztaty w oparciu o rozwiązania sprzętowe, oprogramowanie diagnostyczne i wspomagające firmy oraz  współpracę z najwyższymi autorytetami w tej dziedzinie, Carestream Health winien uwiarygodnić się na tym rynku jako najbardziej zaufany dostawca rozwiązań diagnostyki mammograficznej – podsumował Artur Borowski Prezes Carestream Polska.
Tagi: Carestream