Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

"PB": Farmacja: branża przyszłości

Puls Biznesu | 2008-12-19

Rok 2009 może się okazać przełomowy dla polskiej branży farmaceutycznej. W obliczu kryzysu finansowego sektor ochrony zdrowia, prawdopodobnie jako jeden z nielicznych, będzie odporny na zjawiska recesyjne. Działamy na rynku, który ma szczególne znaczenie z punktu widzenia potrzeb nowoczesnego społeczeństwa. Sprzedaż leków, ze względu na zmiany ekonomiczno-demograficzne,
utrzyma w najbliższych latach stabilny wzrost - czytamy w Pulsie Biznesu.

W przyszłości na polski rynek będą miały wpływ głównie trzy czynniki. Wraz ze wzrostem gospodarczym powinna zmienić się struktura wydatków publicznych na ochronę zdrowia, w tym na refundację. Jednocześnie bogacące się społeczeństwo coraz chętniej będzie inwestowało w swoje zdrowie. Ale największy wpływ powinny mieć zmiany struktury demograficznej, które wymuszą zwiększenie wydatków na opiekę zdrowotną.
Jak pokazują prognozy, za kilka lat co piąty Polak będzie miał ponad 60 lat. Jednocześnie rośnie przeciętna długość życia, a wraz z nią - potrzeby medyczne. Coraz więcej ludzi cierpi na przewlekłe dolegliwości, które zwiększają długoterminowe zapotrzebowanie na terapie. Pojawienie się nowych leków, rosnąca zamożność społeczeństwa i przykładanie coraz większej wagi do zdrowia sprawiają, że w następnych latach będzie się pojawiało coraz więcej potrzeb wymagających ewolucji usług farmaceutycznych.

 

Puls Biznesu, 19.12.2008

Brak tagów