Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Bezpieczny Przystanek Woodstock

Physio-Control | 2012-08-01
Bezpieczny Przystanek Woodstock

Organizatorzy dużych imprez masowych muszą być przygotowani na najróżniejsze sytuacje, powinni zapewnić uczestnikom możliwość uzyskania w razie potrzeby szybkiej pomocy. Tegoroczny Przystanek Woodstock już po raz kolejny opieką medyczną otacza Grupa Nowy Szpital wraz z służbami i instytucjami współpracującymi: policją i strażą pożarną. Ratownikom pomogą także specjalistyczne zestawy LIFEPAK15 oraz urządzeniado kompresji klatki piersiowej LUCAS2. Automatyzacja obsługi medycznej pozwala zaoszczędzić cenne minuty w sytuacji, gdy zagrożone jest ludzkie życie.

Jak co roku, nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą zespoły ratownictwa wodnego wspólnie z ratownikami medycznymi. Na terenie miasta powstaną punkty  medyczne, a Izba Przyjęć kostrzyńskiego szpitala będzie pełnić funkcję Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Ponadto, w szpitalu oraz karetkach, pracę ratowników wspomogą urządzenia do mechanicznego masażu serca - LUCAS2, a także defibrylatory LIFEPAK15.

Urządzenia pomagające utrzymać bezpieczeństwo medyczne na  Przystanku Woodstock służą przede wszystkim do ratowania ludzkiego życia, ale też dodiagnostyki. LIFEPAK15 może być użyty do pomiaru parametrów pacjenta w zakresie EKG, natomiast LUCAS2 służy do kompresji klatki piersiowej w razie wystąpienia Nagłego Zatrzymania Krążenia – wyjaśnia Mieszko Skoczylas z Physio-Control.

Dzięki współpracy pomiędzy WOŚP,a Nowym Szpitalem w Nakle i Szubinie Woodstock zyskuje miano jednego z bezpieczniejszych miejsc w Polsce, a nawet jednego z najbezpieczniejszych festiwali na świecie.