Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Rekordowa emisja Medicalgorithmics S.A.

MedicalOnline.pl | 2012-08-01
Medicalgorithmics S.A. zakończyło największą w tym roku emisję akcji i jedną z największych w historii NewConnect. Wartość kwoty pozyskanej w drodze kolejnej już oferty prywatnej wynosi 55,77 mln zł. Producent PocketECG, najnowocześniejszego na świecie systemu do mobilnej diagnostyki kardiologicznej, zamierza przeznaczyć pozyskane środki na przejęcia podmiotów w Stanach Zjednoczonych i komercjalizację nowych technologii medycznych. Równocześnie Spółka rozpoczyna proces przenoszenia na  główny parkiet GPW.

– Zakończenie emisji akcji z takim wynikiem to niewątpliwie wielkie osiągnięcie. Blisko 56 mln zł na NewConnect to jedna z największych kwot, jakie udało się pozyskać na tym rynku. O sile i potencjale Medicalgorithmics świadczy fakt, iż sukces oferty prywatnej nastąpił w bardzo trudnych warunkach rynkowych oraz w trakcie spadków na giełdach. Pozyskane środki otwierają przed nami możliwości rozwoju poprzez akwizycje. Jesteśmy w trakcie rozmów z nowymi zagranicznymi partnerami, analizujemy też kilka perspektywicznych wynalazków z branży diagnostyki kardiologicznej. Pierwsze przejęcia powinny mieć miejsce już w pierwszej połowie przyszłego roku. Pracujemy również nad przeniesieniem Spółki na główny parkiet warszawskiej giełdy – mówi Piotr Żółkiewicz, dyrektor finansowy i operacyjny Medicalgorithmics S.A.

Kapitalizacja Medicalgorithmics S.A. po rejestracji podniesienia kapitału przez KRS (przy obecnej cenie emisyjnej równej 62,90 zł za jedną akcję) będzie wynosić 215 mln zł. Sukces oferty prywatnej sprawia, że Spółka staje się jednym z największych podmiotów spośród ponad 400 notowanych na NewConnect. W przypadku przeniesienia Medicalgorithmics S.A. na GPW firma będzie stosunkowo dużą spółką w porównaniu z innymi obecnych na Giełdzie Papierów Wartościowych, szczególnie w segmencie medycznym. Spółka w tej chwili rozpoczyna działania, dzięki którym będzie mogła przenieść się na parkiet główny. Jak deklarują przedstawiciele Medicalgorithmics S.A. cały proces powinien zostać sfinalizowany jeszcze przed połową 2013 roku. 

W kręgu zainteresowań inwestycyjnych Medicalgorithmics S.A. znajduje się rynek Cardiac Safety. Spółka uważnie obserwuje podmioty, które na zlecenie koncernów farmaceutycznych badają wpływ nowych leków na serce pacjenta. Mocno rozwijający się w USA rynek Cardiac Safety, według informacji Spółki, jest wart około 1,7 mld dolarów. Pozyskane pieniądze pozwolą Spółce nie tylko zaistnieć w najbliższych kwartałach na rynku Cardiac Safety, ale także komercjalizować nowe technologie medyczne. Celem Medicalgorithmics S.A. jest osiągnięcie pozycji światowego lidera w wielu niszach związanych z monitorowaniem zdrowia pacjentów.

Pierwsze sukcesy na amerykańskim rynku Spółka ma już za sobą. Pod koniec ubiegłego roku podpisała umowę na dostawę systemu PocketECG i związanych z nim usług z jednym z ważniejszych na tym rynku podmiotów w USA. Transakcja opiewała na ponad 84 mln PLN (24,7 mln USD). 

– Aktualna pozycja firmy i jej renoma na pewno pomogą w realizacji przejęć. Wejście na rynek Cardiac Safety otworzy nam dostęp do nowych kontraktów i odbiorców naszych usług. Na amerykańskim rynku działamy już bardzo prężnie, dlatego planujemy rozszerzenie ekspansji na inne części świata. Z dużym optymizmem patrzymy w kierunku Indii. Perspektyw dużego wzrostu doszukujemy się chociażby w szybkiej adaptacji tamtejszego rynku do nowości technologicznych. Ponadto, niedawno otrzymaliśmy pozytywną decyzję patentową na terenie Unii Europejskiej, a także decyzje FDA dopuszczającą najnowszą generację naszego systemu do sprzedaży w USA – dodaje Marek Dziubiński, prezes zarządu Medicalgorithmics S.A.