Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Nowy system USG Siemensa - Acuson P300

Medicalonline.pl | 2012-07-27
Nowy system USG Siemensa - Acuson P300

Nowy system USG Siemensa - Acuson P300

Nowy system USG Siemensa - Acuson P300

Nowy system USG Siemensa - Acuson P300

Siemens prezentuje kompaktowy, przenośny system ultradźwiękowy Acuson P300. Nowy produkt zapewnia wysokie parametry pracy i niezawodność działania wśród urządzeń tej klasy.

Sektor Healthcare Siemensa rozszerza swą ofertę aparatów ultradźwiękowych, wprowadzając do niej przenośny, kompaktowy system USG Acuson P300, przeznaczony do pracy w niezwykle zróżnicowanych warunkach. Nowy system stanowi połączenie najnowocześniejszego sprzętu i oprogramowania, a dzięki możliwości współpracy z 13 wieloczęstotliwościowymi głowicami wyróżnia się wielką wszechstronnością zastosowań klinicznych. 

W systemie tym zastosowano także zaawansowane techniki optymalizacji obrazu, pozwalające wykonywać zadania zarówno rutynowe, jak i o specjalnym charakterze. System Acuson P300 wyróżnia się wszechstronnym zastosowaniem oraz zwartością i elegancją konstrukcji, a także potwierdza konkurencyjność oferty firmy Siemens, której wzmocnienie stanowi cel dwuletniej, globalnej inicjatywy Agenda 2013, realizowanej przez Sektor Healthcare. Dostawy urządzenia rozpoczęły się w czerwcu 2012 roku.

Zadaniem przenośnego systemu ultradźwiękowego Acuson P300 jest spełnienie zróżnicowanych potrzeb diagnostyki obrazowej, związanych z różnorodnymi pacjentami, typami budowy ciała i dyscyplinami klinicznymi - począwszy od radiologii i obrazowania ogólnego po obrazowanie sercowo-naczyniowe, od ginekologii i położnictwa po obrazowanie specjalne, obejmujące układ mięśniowo-szkieletowy, piersi i małe organy. W jednym, przenośnym urządzeniu zintegrowano zaawansowaną technikę ultradźwiękową i najwyższej klasy metody obrazowania, dzięki czemu w dowolnym miejscu i czasie można pacjentowi zapewnić wszechstronną opiekę medyczną.

„Jesteśmy obecni w ponad 190 państwach całego świata. Dokładamy starań, by przenośne systemy ultradźwiękowe Siemensa były dostępne na całym globie”, powiedział dr Jeffrey Bundy, dyrektor naczelny działu Ultrasound w Siemens Healthcare. „Acuson P300 jest idealnym wyborem, gdy lekarz chce szybko postawić diagnozę w trudnych warunkach, na przykład w ciasnym miejscu, lub gdy potrzebne jest przenośne urządzenie. Doskonała jakość obrazowania i szeroki wachlarz zastosowań naszego nowego, przenośnego aparatu mają spełnić oczekiwania, jakie stawia współczesna opieka zdrowotna wobec mobilnych systemów usg.”

„Wprowadzenie aparatu Acuson P300 jeszcze bardziej zwiększy udział Siemensa w tym szybko rozwijającym się segmencie rynku, zarówno w USA, jak i na całym świecie”, powiedział dr Harvey Klein, prezes Klein Biomedical Consultants, Inc. „Przewiduje się, że segment ten będzie nadal rozwijał się w tempie dwucyfrowym, czyli znacznie szybciej niż cały rynek urządzeń USG".

W skład systemu Acuson P300 wchodzą zaawansowane narzędzia do optymalizacji tworzonego obrazu, umożliwiające obrazowanie panoramiczne, redukcję zakłóceń obrazu i przestrzenne składanie obrazów oraz zapewniające automatyczne, optymalne przetwarzanie danych, co w efekcie podnosi pewność stawianych diagnoz i usprawnia pracę ośrodka medycznego. System jest wyposażony w 13 głowic, w tym specjalne sondy laparoskopowe i śródoperacyjne, wykorzystywane w procedurach interwencyjnych. Dzięki zakresowi częstotliwości sięgającemu 18 MHz, te wieloczęstotliwościowe głowice umożliwiają wybór kilku częstotliwości obrazowania, bez konieczności zmiany głowicy, zależnie od wymagań związanych z różnymi głębokościami skanowania. System może współpracować z głowicami liniowymi, konweksowymi, sektorowymi i endokawitarnymi i tym samym znajduje zastosowanie w szerokim wachlarzu przypadków klinicznych.

System Acuson P300 zajmuje mało miejsca, dzięki czemu można go łatwo przechowywać i transportować między salami. 
Jest wyposażony w 15-calowy monitor LCD XVGA, integralny zasilacz i dwa gniazda do podłączania głowic dla zapewnienia maksymalnej łatwości użytkowania.

Agenda 2013 jest dwuletnią, globalną inicjatywą, zapoczątkowaną w listopadzie 2011 przez Sektor Healthcare Siemensa, która ma dodatkowo wzmocnić innowacyjność i konkurencyjność tego działu Siemensa. Związane z nią specjalne działania będą prowadzone na czterech obszarach: nowatorstwo, konkurencyjność, obecność regionalna i rozwój zasobów ludzkich.

Siemens Sp. z o.o., polska spółka regionalna globalnego koncernu Siemens AG, istniejąca od 1991 roku, jest firmą z branż elektronicznej i elektrotechnicznej. Oferuje na polskim rynku rozwiązania i produkty Siemensa, a także usługi inżynieryjne, doradcze i serwisowe z zakresu automatyki i techniki napędowej dla przemysłu, instalacji i systemów wytwarzania energii oraz jej przesyłu i rozdziału, techniki i aparatury medycznej, transportu szynowego, systemów zarządzania obiektami oraz infrastruktury komunalnej i specjalistycznej.

Informacje dodatkowe 

Kinga Jabłonowska-Hieronimczuk
tel. 602 410 655
fax 22 870 90 19
kinga.jablonowska@siemens.com 

Marcin Malinowski
tel. 883 373 287
fax 22 870 90 19 
marcin.malinowski@siemens.com

Jacek Stachowiak
tel. 692 441 446
fax 22 870 90 19
jacek.stachowiak@siemens.com

Siemens Sp. z o.o.
ul. Żupnicza 11
03-821 Warszawa
www.siemens.pl