Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Rosetta ESWT – 2-kanałowa terapia falami uderzeniowymi bez dodatkowych kosztów

BardoMed | 2012-07-03
Rosetta ESWT – 2-kanałowa terapia falami uderzeniowymi bez dodatkowych kosztów

2-kanałowy aparat do fali uderzeniowej Rosetta ESWT (na wózku)

Rosetta ESWT – 2-kanałowa terapia falami uderzeniowymi bez dodatkowych kosztów

2-kanałowy aparat do fali uderzeniowej Rosetta ESWT

Rosetta ESWT – 2-kanałowa terapia falami uderzeniowymi bez dodatkowych kosztów

2-kanałowy aparat do fali uderzeniowej Rosetta ESWT

Terapia falą uderzeniową zyskuje coraz większą popularność. I nic dziwnego – to prosta nieinwazyjna metoda o wysokiej skuteczności terapeutycznej. Ma coraz szersze zastosowanie, a urządzenia do leczenia falą uderzeniową spotyka się coraz częściej w gabinetach fizykoterapeutycznych. ESWT to jeden z rodzajów terapii falą – na czym polega i w jaki sposób pozwala na prowadzenie skutecznego leczenia bez dodatkowych kosztów?
 

ESWT (ang. Extracorporeal Shock Wave Therapy) – pozaustrojowa zogniskowana terapia radialnymi falami uderzeniowymi to jeden z rodzajów leczenia z wykorzystaniem fali uderzeniowej. Fala generuje wysokie ciśnienie, przenika na głębokość parunastu cm w głąb ciała, przy częstotliwości 1-10 Hz. W aparacie Rosetta ESWT fala powstaje przy wykorzystaniu metody elektromagnetycznej i jest transmitowana radialnie do obszaru bólowego, gdzie skupia się we wtórnym ognisku. Terapia ESWT prowadzi do wyraźnego zmniejszenia dolegliwości bólowych poprzez nieinwazyjne drażnienie błon komórkowych i zakończeń nerwowych, co tłumi wyzwalanie i przekazywanie sygnałów bólowych. Głębokość wnikania fali jest regulowana za pomocą żelowych nakładek na aplikator o różnej grubości, co pozwala na dopasowanie parametrów terapii do indywidualnych potrzeb pacjenta. Metoda ESWT ma szerokie zastosowanie w schorzeniach skóry, mięśni, układu kostnego i stawów, w tym m.in. przy ostrodze piętowej, łokciu tenisisty i golfisty, dolegliwościach ścięgna Achillesa, przy leczeniu zaburzeń zrostu kostnego.


Rosetta ESWT to nowoczesny 2-kanałowy aparat do terapii radialnymi falami uderzeniowymi. Metoda ESWT wykorzystywana jest głównie do zwalczania przewlekłego bólu związanego z układem mięśniowo-szkieletowym w ortopedii, rehabilitacji i medycynie sportowej. Aparat Rosetta jest bezpieczny, metoda ESWT charakteryzuje się wysoką skutecznością i minimalną inwazyjnością, a efekt terapeutyczny zauważalny jest już po kilku zabiegach z użyciem aparatu.

W odróżnieniu od innych metod terapii falą uderzeniową, dzięki wykorzystaniu ESWT aparat Rosetta nie wymaga żadnych dodatkowych kosztów przez cały okres eksploatacji. To małe mobilne urządzenie umożliwia prowadzenie terapii także w warunkach domowych. Aparat Rosetta ESWT jest niezwykle prosty w obsłudze, wygodny, a dzięki zastosowanej metodzie wyeliminowano w nim efekt „odrzutu” aplikatora, dzięki czemu nawet długotrwałe prowadzenie zabiegów nie wywołuje zmęczenia i bolesności przedramienia fizjoterapeuty. Aparat Rosetta ESWT standardowo wyposażony jest w dwa aplikatory, dostępny jest także w wersji jezdnej z wózkiem.

Zalety prowadzenia terapii z wykorzystaniem aparatu Rosetta ESWT:
  • 2 niezależne kanały pozwalające na jednoczesną terapię 2 pacjentów jednocześnie,
  • krótki czas terapii, efekt terapeutyczny widoczny w krótkim czasie,
  • bezpieczeństwo metody, minimalne ryzyko efektów ubocznych,
  • szerokie zastosowanie (rehabilitacja, ortopedia, medycyna sportowa, dermatologia),
  • urządzenie mobilne, terapia może być prowadzona ambulatoryjnie,
  • terapia zapobiega lub redukuje konieczność wykonywania zabiegu operacyjnego,
  • prosta obsługa, wygoda, łatwa eksploatacja,
  • brak efektu „odrzutu” aplikatora podczas prowadzenia zabiegu,
  • wysoka skuteczność leczenia przy minimalnej inwazyjności.


Firma BardoMed jest dystrybutorem na Polskę urządzenia Rosetta ESWT. Dodatkowe informacje i oferta handlowa – prosimy o kontakt z Biurem Handlowym:

T: (12) 444 12 97 lub E-MAIL: biuro@bardomed.pl