Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Dziennik: Szpital zrobił pedofilów z rodziców

Dziennik | 2008-12-18

40 tysięcy złotych - tyle za niesłuszne oskarżenie rodziców trzyletniej dziewczynki o pedofilię zapłaci radomski szpital. Wszystko przez to, że jakiś pracownik pomylił... próbki z moczem dziecka. Sąd zabrał córeczkę małżeństwu i oddał do rodziny zastępczej- informuje Dziennik.

We wrześniu ubiegłego roku trzyletnia Wiktoria trafiła do szpitala z wysoką gorączką. Rodzice na zmianę dyżurowali przy jej łóżku.  Następnego dnia matka Wiktorii przekazała mocz córki do szczegółowych badań. Pracownicy szpitalnego laboratorium w pojemniku z moczem znaleźli niewielką ilość plemników. Personel szpitalny zaalarmował sąd rodzinny i prokuraturę. Dziewczynka trafiła do rodziny zastępczej.

Prokuratura ustaliła jednak, że rodzice nie skrzywdzili malutkiej Wiktorii. Zdaniem śledczych to szpital pomylił próbki lub pojemnik z moczem dziewczynki był już wcześniej zanieczyszczony. Przeprowadzone badania ginekologiczne nie wykazały żadnych obrażeń u dziecka.

Teraz sąd wydał wyrok - szpital wypłaci rodzicom odszkodowanie, 40 tysięcy złotych. Rodzice już postanowili, że pieniądze wpłacą na książeczkę oszczędnościową córki. "Być może przeznaczymy je na dobrą szkołę dla Wiktorii" - mówią.

 

Dziennik 18.12.2008

Brak tagów