Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Centrum medyczne przyszłości

MedicalOnline.pl | 2012-06-21
Bieżący monitoring zdrowia pacjenta za pomocą aplikacji na iPad, kardiomonitor przyszłości, teleholter EKG, badania w domu i specjalne kanały łączności z pacjentem to nie futurystyczna wizja przychodni, ale umiejętne połączenie autorskich rozwiązań programistyczno-sprzętowych, które zaprezentuje Comarch podczas sympozjum „Nowe technologie w misji ratowania życia i zdrowia pacjenta – teoria w praktyce”.

Spotkanie przeznaczone jest dla właścicieli ośrodków medycznych, prezesów, dyrektorów administracyjnych, dyrektorów IT, a także lekarzy różnych specjalizacji. Odbędzie się ono 26 czerwca 2012 roku w Krakowie. Organizatorem sympozjum jest iMed24, Comarch i ESAPROJEKT.

Teren krakowskiego Centrum Szkoleniowo Konferencyjnego Comarch zmieni się w zainscenizowany szpital. Na oczach uczestników sympozjum będą rozgrywały się realne sceny, pokazujące praktyczne wykorzystanie projektów badawczo – rozwojowych realizowanych w centrach badań i rozwoju Comarch.

Podczas sympozjum zostaną zaprezentowane technologie, które połączone w innowacyjne rozwiązanie telemedyczne niedługo mają szansę zagościć w placówka medycznych w Polsce i na świecie.

- Polacy zachwycają się Zachodem. Narzekają, że w kraju są małe wydatki na badania i rozwój. Tymczasem mają u siebie firmę taką jak Comarch, która inwestuje ogromne środki w projekty R&D. Wartym uwagi jest fakt, że jest to firma z polskim kapitałem – mówi Paweł Kozyra z Comarch. Co roku Grupa Kapitałowa Comarch wydaje na prace badawczo-rozwojowe znaczące sumy. W 2011 roku było to ponad 103 mln złotych.

Wychodząc naprzeciw zmieniającym się standardom obsługi pacjenta, iMed24, Comarch i ESAPROJEKT organizują sympozjum poświęcone zagadnieniom informatyzacji w sektorze ochrony zdrowia.

Zdaniem wiceprezes iMed24 Ireny Młynarskiej nie można pomijać rosnącej świadomości pacjentów, którzy uważają za naturalne, że mają ciągły wgląd w informacje o swoim zdrowiu tak, jak mają wgląd w stan swoich rachunków bankowych w bankowości internetowej czy mobilnej.

Na zakończenie uczestnicy sympozjum odbędą wizytę w Centrum Medycznym iMed24 oraz w Comarch Data Center.

Uczestnictwo w sympozjum jest bezpłatne, wymaga potwierdzenia swojej obecności przez rejestrację na www.Sympozjum.Comarch.pl

26 czerwca 2012 Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Comarch Kraków, al. Jana Pawła II 41 e.