Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Dr Lucas pomaga ratować życie

Physio-Control | 2012-06-20
Dr Lucas pomaga ratować życie

Od czerwca Oddziały Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii z NowegoSącza i Nowego Targu zostały wyposażone w urządzenia do mechanicznej kompresjiklatki piersiowej LUCAS2. Zakupiony przez Intercard Sp. z o.o. sprzęt zaliczany jest do najnowocześniejszych,dostępnych obecnie na rynku.

LUCAS2tow pełni elektryczne urządzenie, które w razie wystąpienia Nagłego ZatrzymaniaKrążenia służy do kompresji klatki piersiowej. Zasilany za pomocą bateriilub zewnętrznego źródła energii 230V/12V automatycznie wykonuje masaż serca,dając pewność, że kompresja będzie prowadzona ściśle według najnowszychwytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji.Przez lekarzy i ratowników potocznie nazywanyDr Lucasem.

Zainstalowanieurządzenia na klatce piersiowej pacjenta trwa kilkanaście sekund – mówi Dominik Orchelz Physio-Controli polega na wsunięciu pod plecy deski stabilizującej, nałożeniu górnej części wpostaci nakładki uciskającej oraz zapięciu rąk pacjenta pasami mocującymi. Unikalnącechą LUCASA jest możliwość prowadzenia akcji ratowniczej przez wiele godzin,bez potrzeby wyłączania sprzętu i przy jednoczesnej defibrylacji. Można gozastosować podczas transportu pacjenta do szpitala w przypadkuzatrzymania krążenia podczas zabiegu angioplastyki – dodaje.

Doceniamy przede wszystkim to, że wczasie, kiedy urządzenie wykonuje masaż serca, lekarz czy ratownik możespokojnie przeprowadzać inne, konieczne zabiegi - mówi Artur Klecha - ordynatorOddziału Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii z Nowego Targu. - LUCAS, w przeciwieństwie do człowieka, nigdysię nie męczy. Zawsze zapewnia stały, jednostajny rytm uciśnięć oprawidłowej głębokości. Ręcznie nie da się utrzymać takiego tempa. Możnapowiedzieć, że to „dodatkowa para rąk” do pomocy – potwierdza ordynator.

Największym atutemwybranego przez oddział sprzętu  jest ichzaawansowanie, mobilność i wytrzymałość – potwierdza Renata Korpak- Wysocka - ordynator OddziałuKardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii z Nowego Sącza. Nasza placówka jest stale wyposażana wurządzenia wysokiej klasy. Dążymy konsekwentnie do dostosowania ośrodka do najwyższych standardówmedycznych.

LUCASpomaga już w kilkunastu polskich szpitalach. Jego niezawodność, wydajność orazłatwość w obsłudze docenia coraz więcej pracowników Szpitalnych OddziałówRatunkowych, zespołów Ratownictwa Medycznego, Pracowni Kardiologii Inwazyjnejczy Oddziałów Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. Urządzenie wykorzystywanejest nie tylko przez zespoły wyjazdowe pogotowia ratunkowego, ale równieżstacjonarnie w szpitalach. Na terenie województwa małopolskiego LUCASy pracująw szpitalach w Krakowie, Gorlicach, Oświęcimiu, a od niedawna też w Nowym Sączui Nowym Targu.

Specyfikacjatechniczna urządzenia:

Urządzenie:LUCAS 2™ CPR

Producent:Physio-Control Inc.

Dystrybutor:Physio-Control Poland Sales Sp. z o.o.

Źródłozasilania: elektryczne, bateria litowo-jonowa, lub zasilanie zewnętrzne230V/12V

Kompresja:100 ± 5 uciśnięć na minutę

Stosunekczasu ucisku do relaksacji: 50% / 50%

Głębokośćkompresji: 5 cm

Wyposażenieaparatu: torba, deska pod plecy, podkładka stabilizująca głowę, pasy domocowania rąk pacjenta do urządzenia, trzy przyssawki, bateria Li-Po, zasilacz230V, przewód zasilający 12V.

Cechyfizyczne urządzenia:

- waga: 7,8kg

- po włożeniudo torby: (szer. x wys. x głęb.): 330 mm x 650 mm x 220 mm

- porozłożeniu: (szer. x wys. x głęb.): 500 mm x 538 mm x 230 mm

 

O Physio-Control

Physio-Controljest czołowym producentem i dystrybutorem sprzętu do ratowania życia (seriadefibrylatorów LIFEPAK®), urządzenia do automatycznej resuscytacji LUCAS™ orazdostawcą rozwiązań z zakresu telemedycyny (sieć LIFENET®). Misją firmy jestpomaganie ofiarom w nagłych stanach kardiologicznych, począwszy od pierwszejpomocy udzielanej na miejscu zdarzenia, przez opiekę jednostek pogotowiaratunkowego, aż do stabilizacji stanu pacjenta w ośrodku zdrowia

 

Tagi: zdrowie