Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

"GP": O 20 proc. zwiększy się wycena leczenia w szpitalach specjalistycznych

Gazeta Prawna | 2008-12-18

O ok. 20 proc. zwiększy się wycena leczenia realizowanego w szpitalach specjalistycznych - poinformował w czwartek prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Jacek Paszkiewicz.

Cena punktu świadczenia pozostanie na poziomie 51 zł, ale zostanie zmieniona taryfa w poszczególnych procedurach medycznych. Wymogi stawiane szpitalom w kontraktach będą złagodzone - wyjaśnił Paszkiewicz.

Zaapelował do dyrektorów szpitali, aby nie czekali do ostatniej chwili i zawierali kontrakty. "To byłoby ryzyko, na które dyrektor szpitala nie powinien się narażać" - powiedział prezes NFZ na konferencji prasowej. Dodał, że żadne dodatkowe spotkania w sprawie wyceny tzw. punktu świadczenia już się nie odbędą.

W środę w kancelarii premiera odbyło się spotkanie dyrektorów szpitali klinicznych w sprawie wyceny świadczeń medycznych proponowanej przez NFZ w kontraktach na 2009 r. Dyrektorom zaproponowano "przeszacowanie taryf w poszczególnych procedurach medycznych".

Zdaniem dyrektorów szpitali wojewódzkich, powiatowych oraz klinicznych, proponowana wycena punktu rozliczeniowego nie pozwoli na prawidłowe funkcjonowanie lecznic, może doprowadzić do ich zadłużenia, a także do wprowadzenia od stycznia odpłatności za planowe zabiegi.

 

Gazeta Prawna, 18.12.2008

Brak tagów