Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Nowy medyczny monitor wielkoformatowy NEC MD461OR – cyfrowy obraz w salach operacyjnych

MedicalOnline.pl | 2012-05-14
Wielkoformatowy monitory LCD z DICOM oraz kompletną certyfikacją medyczną do zastosowania w salach operacyjnych.

NEC Display Solutions wprowadził na rynek swój najnowszy monitor wielkoformatowy NEC MD461OR, zaprojektowany specjalnie z myślą o salach operacyjnych.

NEC MD461OR to 46-calowy monitor LCD dysponujący rozdzielczością Full HD,  stworzony pod kątem spełnienia specyficznych wymagań stawianych urządzeniom w salach operacyjnych. Ekran, zabezpieczony osłoną ze stopniem ochrony IP55 przeciwko kurzowi i wodzie, pozwala oglądać zarówno obrazy kolorowe, jak i reprodukowane w skali szarości zgodnie ze standardem medycznym DICOM.

Szeroki wachlarz złączy, takich jak Display Port, HDMI oraz DVI, jak również gniazdo opcji pozwalające na zintegrowanie monitora z wewnętrznym mini-komputerem zapewniają łatwość instalacji i obsługi, nawet w tak wymagającym środowisku, jak sala operacyjna. W połączeniu ze stojakiem na kółkach, monitor staje się przenośną, multimedialną stacją, której w zależności od potrzeb, można używać w dowolnym pomieszczeniu.

“Duże doświadczenie korporacji NEC w produkcji profesjonalnych, wielkoformatowych monitorów LCD, wiedza firmy odnośnie rynków i certyfikatów medycznych, najnowsze technologie produkcji monitorów LCD oznaczają, że NEC MD461OR jest referencyjnym urządzeniem dla sektora medycznego” powiedział Shinji Nohara, Medical Solutions Manager w NEC Display Solutions Europe. 

„W środowisku medycznym, wybór odpowiedniej technologii może mieć kluczowe znaczenie w przypadku ratowania życia. Monitor MD461OR może pomóc chirurgom podejmować trafne i szybkie decyzje na sali operacyjnej.”

Dostępność i gwarancja

NEC MD461OR jest już dostępny na rynku. Monitor dostępny jest w białej wersji kolorystycznej. Każda jednostka wyposażona została w kabel zasilający, kabel sygnałowy, instrukcję obsługi oraz pilot zdalnego sterowania. NEC Display Solutions obejmuje produkt wraz z systemem podświetlenia trzy letnią gwarancją.

NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech jest odpowiedzialne za działania firmy na obszarze EMEA, podzielonym na pięć regionów sprzedaży: Europę Północną, Europę Zachodnią i Południową, Europę Środkową, Wspólnotę Niepodległych Państw wraz z Rosją oraz Europę Wschodnią i Południowo-Wschodnią wraz z Bliskim Wschodem i Afryką. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej Digital Signage, monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Dyrektorem zarządzającym europejskiej centrali jest Bernd Eberhardt. 
NEC Corporation jest liderem w integracji technologii IT oraz technologii sieciowych, z których korzystają konsumenci i korporacje z całego świata. Dostarczając unikalną kombinację produktów i usług, łączącą doświadczenie z  zaawansowana technologią i zasobami globalnymi firma odpowiada na najbardziej złożone, specjalistyczne i zmieniające się potrzeby klientów. Ponad 100-letnie doświadczenie NEC Corporation w tworzeniu innowacyjnych technologii wspomaga konsumentów, rozwój przedsiębiorstw i społeczności.
Tagi: NEC