Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Układ sercowo-naczyniowy - konferencja CEEA

Physio-Control | 2012-04-18
Układ sercowo-naczyniowy - konferencja CEEA

Lifepak20e

W dniach 19-21 kwietnia 2012 w Centrum Hotelowo-Konferencyjnym Witek w Modlniczce odbędzie siękonferencja Komitetu Europejskiej Edukacji w Anestezjologii (CEEA).

Hasło przewodnie spotkania to: "Układsercowo-naczyniowy"

Program konferencji obejmie szerokiwachlarz zagadnień z dziedziny postępowania w nagłych stanachsercowo-naczyniowych. Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. takiezagadnienia jak: ryzyko powikłań sercowo-naczyniowych w operacjach nie kardiochirurgicznych,echokardiografia w stanach nagłego zagrożenia życia, niewydolność krążenia ijej leczenie, ultrasonografia w ocenie układu sercowo-naczyniowego, znieczuleniew nowych technikach operacyjnych w kardiochirurgii i kardiologii inwazyjnej, niewydolnośćnerek jako problem intensywnej terapii pooperacyjnej.

 

Do debat zaproszono znakomitychlekarzy z dziedziny kardiochirurgii, kardiologii oraz anestezjologii.Konferencja  ma charakteredukacyjno-naukowy. Towarzyszyć jej będą warsztaty tematyczne, paneledyskusyjne, a także symulacje zdarzeń krytycznych w sali operacyjnej.

Celem spotkania jest wzbogaceniewiedzy praktycznej, jak i wymiana poglądów dotycząca postępowania w nagłychstanach sercowo-naczyniowych.

Podczas konferencji prezentowane będą również nowoczesne, zaawansowanetechnologicznie urządzenia: defibrylator/monitor: LIFEPAK20e - urządzenieczęsto używane na oddziałach szpitalnych oraz blokach operacyjnych. Będziemożna również zobaczyć defibrylator transportowy LIFEPAK15 oraz LUCAS2 - urządzeniedo mechanicznej kompresji klatki piersiowej, przeznaczony dla szpitalnychzespołów resuscytacyjnych.

Organizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Anestezjologii i Intensywnej Terapii im. Ludwika Bierkowskiego w Krakowie.

Szczegółoweinformacje oraz harmonogram konferencji dostępne na stronie:

http://www.ceea.pl/index.html

 

Tagi: konferencje