Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Stolter trzykrotnie nagrodzony w Poznaniu!

MedicalOnline.pl | 2012-03-26
 Stolter trzykrotnie nagrodzony w Poznaniu!

Międzynarodowe Targi Poznańskie SALMED to największe wydarzenie branży medycznej w Polsce. W tym roku swoje produkty i usługi zaprezentowało 300 firm, targi odwiedziło ok. 6000 profesjonalistów. Podczas targów nagrodzono najlepsze produkty i stoiska. Firma STOLTER, należąca do Grupy Stiegelmeyer, czołowego europejskiego producenta mebli medycznych, otrzymała trzykrotne wyróżnienie. Złotym Medalem MTP (Złotym Eskulapem) zostały odznaczone łóżka Vertica oraz Elvido Brevo. Uhonorowano również aranżację stoiska Stolter w konkursie Acanthus Aureus, wyróżniającym stoiska najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej firmy.

Łóżko Vertica, nagradzane już wcześniej m.in. na XIX Międzynarodowych Targach Sprzętu Rehabilitacyjnego Rehabilitacja w Łodzi, odpowiada filozofii firmy, tworzącej Meble, które służą człowiekowi. VERTICA łączy w sobie nie tylko wygodę i nowoczesność, ale także funkcjonalność i estetykę. Przeznaczone jest dla osób po urazach, ofiar wypadków, pacjentów w trakcie rehabilitacji neurologicznej oraz tych, którzy mają trudność z poruszaniem się. Produkt umożliwia przejście pacjenta z pozycji leżącej do siedzącej oraz specjalną funkcję wyjścia dla pacjenta, bez użycia siły zarówno personelu, jak i pacjenta. Sterowane pilotem łóżko pozwala na łatwą zmianę pozycji pacjenta z leżącej, poprzez siedzącą, aż do stojącej. Jest pomocne podczas przechodzenia chorego na wózek, jak również podczas samodzielnego poruszania się. Do łóżka dołączone są aż dwa piloty sterujące. Pilot dla personelu medycznego posiada więcej funkcji, niż pilot pacjenta. VERTICA posiada również blokady chroniące przed niekontrolowanym odsunięciem się łóżka podczas wstawania pacjenta oraz funkcje wspomagające cewnikowanie i podawanie kroplówki. Długość łóżka można dostosować do wzrostu pacjenta. VERTICA wyposażona jest w blat z regulowaną wysokością. Wszystkie wspomniane funkcje niewątpliwie usprawniają pracę personelu medycznego, znacznie go odciążając.

Drugie, nagrodzone podczas poznańskich targów, łóżko Elvido Brevo stanowi podstawę wyposażenia oddziałów opieki długoterminowej, opieki paliatywnej, hospicjów, domów opieki i sanatoriów. Konstrukcja łóżka wykonana jest z zaokrąglonych profili stalowych pokrytych lakierem proszkowym. Podstawa łózka pozbawiona jest kabli oraz układów sterujących funkcjami łózka, dzięki czemu jest łatwa w utrzymaniu czystości. 4 koła ukryte w estetycznych obudowach zapewniają przemieszczanie. Koła blokowane  są centralnie, parami. Regulacja oparcia pleców, uda, wysokości oraz pozycji anty-Trendelenburga dokonywana jest elektrycznie za pomocą pilota, z możliwością blokad poszczególnych pozycji leża. Łóżko ELVIDO BREVO ma za zadanie dbać o bezpieczeństwo pacjenta, co zapewniają funkcje autokontur oraz autoregresji segmentu oparcia pleców, które chronią przed zakleszczeniem i zsuwaniem w stronę szczytu nóg. Łóżko wyposażone jest w barierki boczne zabezpieczające pacjenta na całej długości leża. Łóżko Elvido Brevo jest przykładem zastosowania nowoczesnych technologii i rozwiązań usprawniających proces pielęgnacji pacjenta.

Produkty firmy Stolter od lat są cenione przez użytkowników i nagradzane przez ekspertów, o czym świadczą wyróżnienia z tegorocznych Międzynarodowych Targów Poznańskich SALMED. Ponad 60-letnia obecność na rynku polskim sprawiła, że produkty firmy 

Stolter znajdują zastosowanie w małych, jak i dużych placówkach. Utrzymujący się wysoki poziom firmy potwierdzają kolejne nagrody i wyróżnienia, jak również satysfakcja kontrahentów a przede wszystkim najważniejszego odbiorcy – pacjentów.
Tagi: stolter salmed