Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Nowoczesny ultrasonograf Siemensa klasy premium Acuson S1000

MedicalOnline.pl | 2012-03-22
Na Europejskim Kongresie Radiologicznym (ECR) w Wiedniu Sektor Healthcare Siemensa zaprezentował nowoczesny ultrasonograf klasy premium – Acuson S1000. Jego wprowadzenie rozszerzy dostęp do diagnostyki obrazowania o najwyższych parametrach przy wyjątkowo niskich kosztach eksploatacji. 

System Siemensa Acuson S1000, dzięki pełnemu zestawowi głowic i możliwości przeprowadzenia 30 różnych typów badań, pozwala diagnozować różnych pacjentów, o różnych budowach ciała, pod kątem szerokiego wachlarza diagnostycznego począwszy od radiologii i obrazowania ogólnego, w tym wielospecjalistycznego, aż po badania ginekologiczno-położnicze i pediatryczne. Jest to zarazem jeden z nowych produktów Siemens Healthcare, objętych niedawno ogłoszonym programem inwestycyjnym Agenda 2013, a jego użytkownik ma do dyspozycji nowatorską technologię ultrasonograficzną i najnowocześniejsze aplikacje oraz wyjątkowe parametry obrazowania, pozwalające zaoferować lepszą opiekę nad pacjentem.

W modelu Acuson S1000 wykorzystano zaawansowaną platformę konstrukcyjną, pochodzącą z systemu usg Acuson S2000, zaliczanego do najlepszych w całej branży, co pozwala generować sygnał ultradźwiękowy zapewniający wysoką wierność obrazowania i umożliwia sprawne działanie różnych aplikacji w czasie rzeczywistym, co w efekcie owocuje pewniejszymi diagnozami w przypadkach zarówno typowych, jak i skomplikowanych. W systemie wykorzystano też pełen wachlarz opracowanych przez Siemensa zaawansowanych, sprawdzonych technologii i funkcji, takich jak obrazowanie odkształceń struktur wewnątrztkankowych z technologią elastograficzną eSie Touch, obrazowanie z użyciem środka kontrastowego i techniki sekwencjonowania impulsów kontrastowych Cadence oraz echokardiografia wewnątrzsercowa z wykorzystaniem cewnika ultrasonograficznego Acuson AcuNav. Wykorzystywane mogą być też aplikacje usprawniające realizację zadań, takie jak protokoły eSie Scan i oprogramowanie do automatycznych pomiarów ginekologiczno-położniczych syngo Auto OB. Nowy system ultrasonograficzny Acuson S1000 znajduje wiele zastosowań, począwszy od radiologii i obrazowania ogólnego, w tym wielospecjalistycznego, po obrazowanie ginekologiczne, położnicze i pediatryczne.

„Nasi klienci i partnerzy chcą mieć łatwy dostęp do najnowocześniejszej technoligii USG, obrazowania na najwyższym poziomie oraz różnorodnych, wszechstronnych aplikacji, i to za cenę, która spełnia wysokie wymagania kliniczne i budżetowe”, mówi dr Jeffrey Bundy, dyrektor działu Healthcare Ultrasound Siemensa, „System Acuson S1000 spełnia te obecne i przyszłe oczekiwania klientów.”

Łatwiejszy dostęp do skutecznych, sprawdzonych klinicznie rozwiązań

W systemie Acuson S1000 znalazło zastosowanie wiele wysokowydajnych, sprawdzonych klinicznie aplikacji i nowatorskich rozwiązań, przeniesionych z rodziny urządzeń Acuson S, takich jak obrazowanie odkształceń struktur wewnątrztkankowych z wykorzystaniem technologii elastograficznej eSie Touch pozwalające ocenić względną elastyczność tkanek, funkcja ulepszonego wykrywania masy oraz funkcja wizualizacji postępów choroby umożliwiająca pewniejsze diagnozowanie. Dodatkowo system współpracuje z różnorodnymi głowicami, a lekarze mogą stosować to rozwiązanie w szerszym wachlarzu typów badań. Narzędzia usprawniające realizację zadań, takie jak protokoły eSie Scan, zwiększają spójność badań, podobnie jak aplikacje wykorzystujące gromadzoną wiedzę w celu zwiększenia automatyzacji pomiarów płodu (pomiary syngo Auto OB) oraz wykonywania pomiarów powierzchniowych, obwodowych, liniowych i objętościowych (oprogramowanie do tworzenia obrysu zmian natywnych syngo® eSieCalcs). Oprócz tego metoda badania kontrastowego z użyciem sekwencjonowania impulsów kontrastowych Cadence zwiększa skuteczność wykrywania zmian dzięki zastosowaniu sygnałów o wysokiej czułości, specjalnie dopasowanych do środka kontrastowego. Inną funkcją jest echokardiografia wewnątrzsercowa z użyciem cewnika ultrasonograficznego Acuson AcuNav, pozwalająca lekarzowi przeprowadzić pełne badanie ultrasonograficzne w trakcie procedur interwencyjnych, zanim jeszcze pacjent opuści pracownię cewnikowania lub elektrofizjologii.

Wysoka elastyczność konfiguracji i modernizacji optymalizująca koszty

W systemie Acuson S1000 dostępne są liczne opcje konfiguracji, odpowiadające różnym potrzebom klinicznym i budżetowym placówek medycznych. Aparat współpracuje z bogatym zestawem głowic i umożliwia wykonywanie różnorodnych badań u pacjentów o różnych typach budowy ciała, w tym u osób otyłych, trudnych do obrazowania. Dzięki temu Acuson S1000 jest idealnym rozwiązaniem dla każdego wymagającego środowiska klinicznego, w tym wielospecjalistycznego, dla szpitali rejonowych, gabinetów lekarskich, dużych ośrodków zdrowia oraz centrów obrazowania. Użytkownicy mogą łatwo korzystać z różnych aparatów z rodziny Acuson S a wszystkie głowice Siemensa są kompatybilne ze wszystkimi rozwiązaniami zastosowanymi w tej rodzinie. Dla tej rodziny produktów - Acuson S, Siemens opracował ścieżkę modernizacji do kolejnych poziomów nowoczesnych technologii.