Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Grupa Medicover przejęła InviMed Europejskie Centrum Macierzyństwa

MedicalOnline.pl | 2012-03-06
Grupa Medicover oraz InviMed Europejskie Centrum Macierzyństwa zawarły umowę, na mocy której Medicover stał się właścicielem spółki InviMed, zajmującej się diagnozowaniem i leczeniem niepłodności. To  największa w Polsce sieć klinik leczenia niepłodności, posiadająca swoje placówki w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdyni. Z usług InviMed korzystają zarówno mieszkańcy wspomnianych miast, jak i pacjenci z całej Polski i z zagranicy.  Przejęcie spółki to kolejny krok w stronę umacniania pozycji Grupy Medicover na rynku prywatnej opieki medycznej w Polsce.

Dla Grupy Medicover włączenie spółki InviMed w jej szeregi oznacza możliwość poszerzenia obecnej oferty medycznej o wysoko specjalistyczne usługi w zakresie diagnostyki i najnowsze metody leczenia niepłodności. Kliniki InviMed to jedne z wiodących ośrodków leczących niepłodność w Polsce, zatrudniające najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie, wyposażone w najwyższej jakości, najnowocześniejszy sprzęt medyczny i laboratoryjny. InviMed specjalizuje się w definiowaniu przyczyn niepłodności, planowaniu przebiegu najbardziej skutecznego leczenia i świadczeniu niezbędnych procedur specjalistycznych. Współpracuje z jednymi z najbardziej doświadczonych międzynarodowych specjalistów w zakresie leczenia niepłodności, którzy zapewniają klinikom InviMed stały dostęp do najnowszych metod leczenia i technologii.

 - „Grupa Medicover kontynuuje swoje zaangażowanie kapitałowe w kolejne obszary wysoko specjalistycznej opieki medycznej, które stanowią rozszerzenie i uzupełnienie obecnej oferty Medicover. To następny krok w realizacji naszej strategii wzrostu, dzięki której zajmujemy czołowe miejsce w obszarze prywatnej opieki zdrowotnej” -  mówi Paweł Kacprzyk, Prezes Zarządu Medicover Sp. z o.o. 

W ostatnich latach Grupa Medicover stała się właścicielem Centrum Medycznego Damiana, a także mniejszościowym akcjonariuszem spółki Sport Medica S.A., właściciela Carolina Medical Center. Przejęcie InviMed to kolejny krok w stronę wzmacniania pozycji Grupy Medicover na polskim rynku prywatnej opieki medycznej.

 - „Stale monitorujemy i oceniamy nowe możliwości inwestycyjne, które pasują do naszego profilu rozwoju i stanowią faktyczną wartość dodaną dla świadczonej przez nas opieki. Dlatego InviMed, uznany ekspert w leczeniu niepłodności, zatrudniający wysoko wykwalifikowany personel oraz dysponujący nowocześnie i komfortowo wyposażonymi specjalistycznymi klinikami, jest dla nas doskonałym partnerem” – mówi John Stubbington, Dyrektor Operacyjny Grupy Medicover. 

InviMed zajmuje czołowe miejsce w ogólnopolskim rankingu leczenia niepłodności tygodnika „Newsweek”. Wiarygodność  badań realizowanych przez InviMed cyklicznie monitoruje i potwierdza ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embriology).

- „InviMed obchodzi 10. rocznicę ciągłego rozwoju i wzrostu. To, że staliśmy się częścią Grupy Medicover otwiera nam szereg nowych, większych możliwości w zakresie zarówno rozbudowy i  dalszego rozwoju sieci naszych klinik, jak również przyszłych inwestycji w obszarze naszej infrastruktury i usług. Firma będzie dalej zarządzana przez te same osoby, które założyły ją 10 lat temu. Będziemy kontynuować realizację naszych zasad – dbałości o najwyższą jakość opieki i leczenia naszych pacjentów w atmosferze empatii i zrozumienia” – mówi Arik Dotan, Prezes InviMed.