Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Jeszcze nowocześniejszy LIFENET w Gdyni

MedicalOnline.pl | 2012-03-02
Miejska Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gdyni unowocześniła wdrożony ponad rok temu system LIFENET. Pogotowie zakupiło szybsze i nowocześniejsze modemy cyfrowe do teletransmisji. Urządzenia te skrócą czas udzielania pomocy osobom z podejrzeniem zawału serca.

System telemedycyny ratunkowej LIFENET pomaga nie tylko ratować ludzkie zdrowie i życie, ale również znacznie usprawnia pracę ratowników medycznych i lekarzy. - Zespół pogotowia ratunkowego wykonuje EKG chorej osoby, a następnie za pomocą modemu podłączonego do defibrylatora przesyła jego zapis do szpitala, do Medycznej Stacji Odbiorczej. Tam, dyżurujący w pracowni hemodynamicznej, kardiolog ocenia kondycję pacjenta i podejmuje decyzję o tym, gdzie powinien trafić - mówi Maciej Brasse z Physio-Control.- Chorzy, których stan jest poważny, kierowani są bezpośrednio na ratujący życie zabieg poszerzenia zwężonych lub zatkanych naczyń krwionośnych serca (tzw. angioplastykę) - dodaje. Rozwiązanie to pozwala na bezpośredni transport pacjenta do ośrodka specjalistycznego, bez konieczności wykonywania dodatkowych badań w szpitalu rejonowym. Z kolei ośrodek specjalistyczny, otrzymując z wyprzedzeniem szczegółowe informacje o stanie pacjenta, jest w stanie lepiej się przygotować na jego przyjęcie.

Nowe akcesoria do teletransmisji to kolejny krok w stronę jeszcze skuteczniejszej pomocy niesionej osobom u których występuje zagrożenie zawału serca - mówi Marian Kentner - dyr Miejskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni. Nowoczesne modemy zamontowane w siedmiu karetkach systemowych (3 specjalistycznych i 4 podstawowych)  naszego pogotowia umożliwią bezpośrednią transmisję danych do Szpitala Miejskiego w Gdyni, gdzie została uruchomiona tzw. Medyczna Stacja Odbiorcza. Dzięki systemowi znacząco poprawiają się szanse pacjenta na przeżycie i  krótszą rehabilitację - dodaje.

System teletransmisji ratunkowej LIFENET działa już prawie we wszystkich województwach w Polsce. W całodobowym trybie pracuje ponad 70 Medycznych Stacji Odbiorczych, najwięcej na Mazowszu i Śląsku. W województwie pomorskim system już funkcjonuje w Słupsku, Wejherowie, Kościerzynie, Gdańsku, Starogardzie Gdańskim i Chojnicach, Sopocie. Polska, dzięki stale powiększającej się tzw. Sieci Życia, plasuje się w ścisłej światowej czołówce jeśli chodzi o zastosowanie telemedycyny ratunkowej.
Tagi: LIFENET