Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Precyzyjne wagi laboratoryjne – jakie mają możliwości?

MedicalOnline.pl | 2012-02-21
Precyzyjne wagi laboratoryjne – jakie mają możliwości?

,

Precyzyjne wagi laboratoryjne – jakie mają możliwości?

,

Wagi medyczne o bardzo wysokiej dokładności pomiarów dedykowane są głównie dla laboratoriów analitycznych, aptek i instytutów badawczych. To właśnie w tych miejscach liczy się przede wszystkim precyzja, szybkość ważenia, stabilność i wysoka powtarzalność wyników. Jakie parametry powinna mieć waga laboratoryjna, aby spełniać powyższe wymogi?

Dobra waga laboratoryjna to przede wszystkim urządzenie zachowujące wysoką stabilność i powtarzalność wyników nawet po długim czasie intensywnej eksploatacji. W wagach medycznych firmy AXIS zastosowano sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne mechanizmów ważenia zapewniające wieloletnie bezawaryjne działanie. Producent daje gwarancję, że początkowa wysoka dokładność zostanie zachowana przez długi czas, co pozwala na wykonywanie precyzyjnych i wiarygodnych pomiarów nawet przy bardzo intensywnej eksploatacji wagi. Ważne, aby przy wyborze wagi zwrócić uwagę na właściwy dobór zakresu pomiarów i klasy dokładności – ma to ogromny wpływ na późniejszą dokładność ważenia.

Wagi medyczne firmy AXIS mają wbudowaną opcję kalibracji wewnętrznym odważnikiem, co eliminuje potrzebę codziennej kalibracji przez personel, i co ważne – pozwala na utrzymanie wysokiej powtarzalności wyników. Wszystkie wagi AXIS są wyposażone w pakiet funkcji dodatkowych, w tym m.in. opcję sporządzania receptur, sumowanie serii ważeń, liczenie sztuk czy wskazania w %, a wbudowane opcje statystyczne pozwalają na opracowanie danych.

Ale to nie wszystko – w wagach AXIS zastosowano szereg nowoczesnych rozwiązań, które mają ułatwić pracę personelu i usprawnić funkcjonowanie laboratorium. Każde urządzenie standardowo ma wbudowane złącze RS232C, które pozwala na połączenie wagi z komputerem lub drukarką. Dzięki temu możliwe jest drukowanie etykiet i raportów, a także przesyłanie danych w celu dalszej obróbki statystycznej. Producent proponuje także instalację dedykowanego oprogramowania Procell, które pozwala na bezpośredni import pomiarów do arkusza kalkulacyjnego Excell w celu dalszej obróbki statystycznej.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Axis!

Tagi: axis waga wagi