Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Pielęgniarka z nagrodą im. Św. Kamila

MedicalOnline.pl | 2012-02-20
W tegorocznym konkursie „Nagroda Św. Kamila” wyróżnienie w kategorii „Pracownicy służby zdrowia z pasją realizujący swoją misję dla dobra chorych i cierpiących”  odebrała Marianna Danielewska – pielęgniarka z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Fidos” w Białymstoku. 

Uroczystość odbyła się 10 lutego w Galerii Porczyńskich w Warszawie. Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych reprezentowała prezes Grażyna Rogala-Pawelczyk. Wśród gości obecni byli: minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, ks. Abp Celestino Migliore – Nuncjusz Apostolski w Polsce, ks. Abp Józef Kowalczyk – Prymas Polski, Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka, Barbara Krystyna Kozłowska – Rzecznik Praw Pacjenta, a także były Przewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek.

Nagroda im Św. Kamila - patrona chorych i pracowników służby zdrowia - została ustanowiona w 2007 roku z inicjatywy Zakonu Ojców Kamilianów oraz Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Przyznawana jest z okazji przypadającego 11 lutego Światowego Dnia Chorego, co roku w innej dziedzinie medycyny. 
Główną ideą nagrody jest wyróżnienie osób i instytucji, które szczególnie przyczyniły się do budowania kultury miłosierdzia, akceptacji chorych i ich rodzin oraz były głosem tych, którzy nie są w stanie domagać się przestrzegania swych praw.

Panią Mariannę Danielewską wyróżniono za urzeczywistnianie szczytnych idei pielęgniarstwa poprzez codzienną pracę dla dobra osób starszych oraz wzorową postawę pielęgniarki. Nagroda dla Marianny Danielewskiej jest powodem do dumy całego środowiska pielęgniarek i położnych, szczególnie uwrażliwionego na potrzeby osób starszych. Cieszymy się, że przedstawicielka naszego zawodu znalazła się w zacnym gronie laureatów, że dostrzeżono i doceniono jej kompetencje. Wzbudza w nas poczucie dumy oraz utwierdza w przekonaniu, że nasza praca ma wielkie znaczenie.