Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Lampy ksenonowe OSRAM w służbie ratowania zdrowia i życia

MedicalOnline.pl | 2012-02-05
Lampy ksenonowe OSRAM w służbie ratowania zdrowia i życia

Firma Vimex, wytwarzająca zaawansowany sprzęt medyczny, wybrała ksenonowe lampy XBO firmy OSRAM do projektora LV-180X - służącego do oświetlania pola operacyjnego w trakcie zabiegów laparoskopowych. Urządzenia gliwickiej firmy w 95% są skierowane do odbiorców OEM z Europy zachodniej.

Zabiegi laparoskopowe są coraz częściej stosowane przez chirurgów, którzy przez niewielkie nacięcia wprowadzają narzędzia operacyjne oraz tak zwany tor wizyjny, dzięki któremu mogą obserwować pole operacyjne – przez specjalny wizjer lub na ekranie. Mniejsza inwazyjność takiej operacji to mniejsza uciążliwość dla pacjenta, który może szybciej wracać do zdrowia. Jednak niezwykle istotne jest doprowadzenie do wnętrza pacjenta światła – o odpowiedniej mocy oraz barwie, tak, aby prowadzący operację lekarz mógł bez wątpliwości rozróżniać tkanki i podejmować właściwe decyzje. Zastosowane w projektorze LV-180X lampy ksenonowe OSRAM XBO R 100W/45 oraz XBO R 180W/45 umożliwiają wytworzenie najwyższej jakości światła, utrzymującego przez ok. 500 godzin stabilne i powtarzalne parametry.

„Jedną z zalet źródeł światła z lampami ksenonowymi produkowanych przez Vimex jest funkcja „Economy mode”, która zapewnia zmniejszenie intensywności świecenia lampy do około 80% przez obniżenie prądu zasilającego. W sytuacjach, gdzie nie jest potrzebna pełna moc można domyślnie korzystać z tej funkcji w celu wydłużeniu czasu świecenia lampy prze jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii elektrycznej oraz wolniejszej eksploatacji światłowodów,” – powiedział Krzysztof Lenartowicz, szef działu R&D firmy Vimex.

Lampy ksenonowe OSRAM

OSRAM XBO R 100W/45 i XBO R 180W/45 to krótkołukowe lampy ksenonowe XBO, w których łuk świetlny wytwarzany jest pod wysokim ciśnieniem, w atmosferze czystego ksenonu. Do ich najważniejszych cech zaliczają się: bardzo wysoka luminacja, temperatura barwowa zbliżona do światła dziennego (6000 Kelwinów), wysoki wskaźnik oddawania barw (Ra >95), stała barwa światła niezależnie od mocy lampy, możliwość gorącego zapłonu. Pełny strumień świetlny jest uzyskiwany natychmiast po zaświeceniu. Urządzenia LV-180X można zasilać prądem zmiennym od 90V do 263V, co daje możliwość ich instalacji na całym świecie.

„Firma OSRAM, znana przede wszystkim z wysokiej jakości źródeł światła dla domów, biur i architektury jest również producentem wyspecjalizowanych źródeł światła, między innymi do zastosowań medycznych, do dezynfekcji wody, projektorów kinowych czy lamp służących do utwardzania lakieru. Współpraca z firmą Vimex -  producentem tak zaawansowanych urządzeń medycznych to potwierdzenie nie tylko najwyższej jakości naszych produktów, ale przede wszystkim wyraz zaufania i wola współpracy ze stabilnym i dobrze ocenianym na rynku partnerem, jakim jest OSRAM,” – powiedział Janusz Mitko, szef marketingu firmy OSRAM Polska.