Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

"Parkiet": Prywatna służba zdrowia nie zarobi tyle, ile przewidywała

Parkiet | 2008-12-17

Firmy abonamentowe spodziewają się spowolnienia, a PZU pośredniczące w zakupie usług medycznych przyznaje, że niektóre przedsiębiorstwa nie przedłużają umów - informuje Parkiet.

W ostatnich latach liczba klientów największych firm w branży rosła o 20-25 proc. rocznie, a przychody ze sprzedaży 0 40-45 proc. Kryzys jednak powoli odbija się na wyborach klientów, którzy zaczynają szukać usług tańszych, a w ostateczności rezygnować z pakietów.  Firmy, aby pozyskać więcej klientów planują otwieranie nowych punktów w mniejszych miejscowościach i inwestycje w usługi szpitalen.                           
Lux Med. w czerwcu miał ok. 276 tys. klientów abonamentowych, a w listopadzie ok. 298 tys., CM LIM - ok. 171 tys. w czerwcu i ok. 188 tys. w listopadzie, Promedis - ok. 57 w czerwcu i ok. 62 tys. w listopadzie, Enel-Med. - ok. 56 tys.  w czerwcu i ok. 57 tys. w listopadzie. Natomiast Medycyna rodzinna miała ok.25 tys. klientów w czerwcu i ok. 31 tys. w listopadzie. Dane te pochodzą z umów bezpośrednio zawieranych z firmami.

Parkiet, 17.12.2008

Brak tagów