Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

LUX MED Diagnostyka rozwija usługi teleradiologii i wdraża nowe produkty

MedicalOnline.pl | 2012-01-09
LUX MED Diagnostyka rozwija usługi teleradiologii i wdraża nowe produkty

LUX MED Diagnostyka Sp. z o.o. świadczy usługi wysokospecjalistycznej diagnostyki obrazowej w tym teleradiologii i outsourcingu badań. Koordynuje pracę pionów diagnostyki obrazowej funkcjonujących w ramach podmiotów wyspecjalizowanych w różnych obszarach diagnostycznych: AVI Diagnostyka Obrazowa, FADO Centrum Usług Medycznych oraz Med-Sport. Równolegle od grudnia 2010 r. LUX MED Diagnostyka Sp. z o.o. rozwijała swoją ofertę usług teleradiologii skierowaną do partnerów biznesowych.

W ramach swojej sieci teleradiologicznej spółka posiada już 25 zdalnych stacji opisowych. Kadra lekarska to 54 doświadczonych lekarzy radiologów o specjalizacji RTG, mammografii, rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej, a nad jakością opisów czuwa doświadczona kadra naukowa, na której czele stoją: prof. dr hab. n. med. Ryszard Pacho, doc. Małgorzata Tacikowska, prof. Paweł Twarkowski, prof. Romana Bogusławska Walecka.

„W pierwszym roku działalności rozwinęliśmy sieć teleradiologiczną na tyle, że możemy zapewnić naszym partnerom rozwiązania efektywne kosztowo, które usprawnią codzienne funkcjonowanie placówek w zakresie diagnostyki obrazowej” – podkreśla Anna Rulkiewicz, Prezes LUX MED Diagnostyka Sp. z o.o.

Wraz z końcem 2011 roku LUX MED Diagnostyka osiągnęła poziom 20.000 opisywanych badań rocznie, co plasuje firmę w pierwszej trójce podmiotów świadczących usługi teleradiologiczne w Polsce. 

Ofertę LUX MED Diagnostyka Sp. z o.o. uzupełniły w ostatnich miesiącach dodatkowe udogodnienia dla partnerów, takie jak zdalne konsultacje specjalistyczne i radiologiczne, zdalny nadzór radiologiczny lekarza nad pacjentem, biblioteki protokołów badań zleconych i zrealizowanych wraz z ich aktualnym statusem oraz e-biblioteka, dostępna dla wszystkich lekarzy, zawierająca najciekawsze przypadki radiologiczne. Dodatkowo przygotowywane są specjalistyczne wykłady i szkolenia skierowane do lekarzy różnych specjalności w zakresie diagnostyki obrazowej. 

LUX MED Diagnostyka Sp. z o.o. w zakresie usług teleradiologii stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo. Partnerom zapewniony jest szybki transfer badań. Dodatkowo spółka prowadzi stały monitoring jakości badań, które losowo są weryfikowane pod względem kryteriów medycznych zdjęć, podręczniki użytkownika systemu i instrukcje obsługi oraz prowadzi szkolenia dla lekarzy. Bezpieczeństwo potwierdzone jest także certyfikatem ISO 9001.

LUX MED Diagnostyka Sp. z o.o. jest wiodącym świadczeniodawcą w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki Raka Piersi. Lekarze spółki opisują blisko 200 tysięcy badań mammograficznych, co plasuje ich w czołówce kadry w kraju pod względem doświadczenia. Firma posiada jedną z największych w Polsce centralnych sieci RTG oraz jedyne w Polsce centrum z aż 3 rezonansami magnetycznymi, w Warszawie przy ul. Bobrowieckiej.

LUX MED Diagnostyka Sp. z o.o. jest także jedyną firmą w Polsce, która oferuje poprzez teleradiologię outsourcing usług diagnostyki obrazowej w tak szerokim zakresie. W 2010 r. centra diagnostyczne wykonały, a lekarze LUX MED Diagnostyka Sp. z o.o. opisali w sumie blisko pół miliona badań, w tym blisko 200 tysięcy RTG, ponad 220 tysięcy badań mammograficznych, blisko 30 tysięcy badań rezonansu magnetycznego i ponad 55 tysięcy badań tomografii komputerowej. 

LUX MED Diagnostyka Sp. z o.o. świadczy usługi wysokospecjalistycznej diagnostyki obrazowej tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, mammografii, USG i RTG oraz teleradiologii. Firma zarządza jedną z największych sieci placówek diagnostycznych w Polsce, oferując pacjentom wysoki poziom usług a partnerom biznesowym efektywne kosztowo rozwiązania outsourcingu medycznego i teleradiologii. Do LUX MED Diagnostyka Sp. z o.o. należą: FADO Centrum Usług Medycznych, AVI Diagnostyka Obrazowa i Med-Sport.

Tagi: lux med