Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Wagi apteczne i laboratoryjne – jakość i precyzja

MedicalOnline.pl | 2012-01-04
Wagi apteczne i laboratoryjne – jakość i precyzja

,

Wagi apteczne i laboratoryjne – jakość i precyzja

,

Nowoczesne wagi dla aptek i laboratoriów wychodzą naprzeciw potrzebom farmaceutów i diagnostów. Wagi firmy AXIS to nie tylko urządzenia do ważenia, to wysoko wyspecjalizowane stacje analityczne. Sprawdź, co potrafią i jak ułatwiają pracę!

Dobra waga wyposażona w dodatkowe funkcje może znacznie ułatwić i przyspieszyć codzienną pracę laboratorium, a co za tym idzie – zwiększyć jego efektywność. Czemu to zawdzięcza? Konstruktorzy wag firmy AXIS wiedzą, że możliwości tych urządzeń są znacznie większe i nie muszą się jedynie ograniczać do ważenia. Dlatego wszystkie wagi AXIS są wyposażone w komplet tzw. funkcji specjalnych. Wśród nich warto wspomnieć o autozerowaniu (waga pokazuje zawsze zerowe wskazanie, gdy szalka nie jest obciążona), pomiarze gęstości, zliczaniu sztuk w opakowaniu zbiorczym (np. tabletek), sumowaniu składników receptury czy opcji przeliczania procentowego (waga odczytuje pomiar jako procent masy odniesienia). Funkcje statystyczne wag AXIS pozwalają na wyliczanie szeregu parametrów na podstawie serii pomiarów (aż 500 pomiarów!), w tym sumy wszystkich naważek, średnich, odchyleń itd.

Każda waga AXIS w standardzie wyposażona jest w złącze pozwalające na podłączenie do drukarki lub komputera. Umożliwia to wydruk wyników ważenia, raportów i etykiet. Opcje wagi pozwalają nie tylko na ustawienie daty i godziny na wydrukach, ale także na zaawansowane tryby drukowania etykiet. Przydatna jest również opcja połączenia szeregowego z komputerem i drukarką, co pozwala na przesyłanie danych podczas pomiarów. Takie rozwiązanie umożliwia łatwe gromadzenie i dalszą obróbkę danych.

W ofercie AXIS dostępne są również wagi laboratoryjne z wewnętrzną kalibracją, które dzięki wbudowanemu odważnikowi są w stanie samoczynnie sprawdzić dokładność wagi i skorygować ewentualne odchylenie. Takie rozwiązanie eliminuje potrzebę codziennej ręcznej kalibracji wagi.
Tagi: axis waga wagi